Politikų savireklamos viražai: gandrai, dviračiai ir TV parodija (video)

gandraiArtėjant spalio 14-ąją įvyksiantiems rinkimams į Seimą politikai stengiasi įsirėžti rinkėjams į atmintį įvairiausiais būdais. Kai kurie jų nepasitenkina įprastomis savireklamos priemonėmis – ieško originalių būdų.

Seimo rinkimų kampanija įkvepia ir politinių parodijų kūrėjus – internete plinta pasišaipymai iš didžiųjų politinių partijų lyderių.

Žemaičių Naumiesčio rudens darbų pabaigtuvių šventėje proga pasireklamuoti neabejotinai pasinaudojo ir politikai, šmėžavę šalia rudens gėrybių. Tarp žmonių šmirinėjo gandrų kostiumais apsitempę jaunuoliai, kurie dalino reklaminę medžiagą apie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą.

Netoliese ratus suko dviratis su ant galo pritvirtintu Darbo partijos kandidatės Lijanos Jagintavičienės atvaizdu. Toks dviratis kasdien važinėjasi ir po Šilutės miestą.

Vienos iš originalesnių reklamų – liberalsąjūdiečio Raimondo Plikšnio. Jis ne tik žaismingai prisistato savo interneto svetainėje, bet ir laikraštyje reklamuojasi darbo skelbimų skiltyje. Joje žmonės kviečiami įdarbinti kandidatą Seime, t.y. už jį balsuoti.

Savaitgalį internete pasklido „Youtube” filmukas, kuriame parodijuojama internetinė Šilutės televizija. Laidoje pavadintoje „Penktadienio vata” televizijos laidų vedėjas pats klausia ir atsako, o pašnekovas R.Plikšnys šešias minutes žiobčioja ir bando įsiterpti į pokalbį.

Sujudimas jaučiamas ir viešojoje erdvėje: žmonės aptarinėja kandidatus, neįtikinančias jų rinkimų programas, piktinasi kai kurių politikų triukais. Socialiniame tinklalapyje „Facebook” virusiniu būdu plinta Vytenio Petrusevičiaus sukurtos politinės satyros apie didžiausias partijas ir jų lyderius.

satyrasatyra 1satyra 2satyra 3satyra 4satyra 5satyra 6

Būdami apie 40 metų vyrai palieka šeimas ir išeina į Seimą. Kai kurie iš jų pakeliui užsuka į alaus barą ir niekada nebepasiekia Seimo. Taip protinga gamta ginasi nuo politikų pertekliaus. (Juozas Erlickas – rašytojas, poetas, publicistas)