Politiniai perbėgėliai stabtelėjo (?) Darbo partijoje

CEPONIS 2 copyKetverius metus buvusio valdančiosios daugumos lyderio Virgilijaus Pozingio šlovės spindesiuose pasišildę du jo artimiausi bendražygiai, rajono politikai Algimantas Čeponis ir Juozas Sauspreškis neatlaikė nė pusmečio veiklos opozicijos gretose. Jie perbėgo į Darbo partijos gretas.

Nežinia, kokia karjera minėtiems politikams pažadėta Darbo partijoje, tačiau tikėtina, kad šios partijos parlamentinis statusas A.Čeponiui ir J.Sauspreškiui daug mielesnis, nei ir toliau būti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariais.

Juk Valstiečių ir žaliųjų partija, kad ir kiek keistų savo pavadinimą ar lyderius, antrą kartą neperkopė Seimo rinkimų sleksčio – nesurinko reikiamo balsų skaičiaus.

Nenurodė termino

Rajono Tarybos valdančiajai daugumai dviejų opozicijos politikų perbėgimas į kitą opozicijos partiją iš esmės nieko nelemia. Šis veiksmas tik paglostė opozicinės Darbo partijos Šilutės skyriaus lyderio Sauliaus Stankevičiaus savimeilę: juk jis dabar – didžiausios rajono Tarybos frakcijos, turinčios net 6 narius, pirmininkas.

Apie šį faktą rajono Tarybos posėdyje S.Stankevičius pasiskubino pranešti net anksčiau už į jo frakcijos glėbį priimtų pačių politikų viešus pareiškimus.

Todėl buvo keista klausyti pavėlavusios pačių „migrantų“ – A.Čeponio ir J.Sauspreškio – informacijos apie apsisprendimą pakeisti narystę Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje į narystę Darbo partijos frakcijoje. Visiems kitiems politikams ši pareiškimų eiga akivaizdžiai iliustravo, kokios demokratijos principai vyrauja minėtoje organizacijoje.

Po pareiškimo apie buvusių Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narių perėjimo į Darbo partijos frakciją, perbėgėliai politikai neišvengė pašaipų.

Rajono tarybos narys, Sąjungos TAIP skyriaus pirmininkas Arvydas Jakas „rimtai“ paklausė, kodėl pareiškime nenurodyta data, iki kada politikai įsipareigoja būti naujai pasirinktoje frakcijoje?

Į tokią repliką piktai sureagavo tik J.Sauspreškis, kuris atrėžė, jog „darbiečiu“ jis bus netrumpiau, nei egzistuos politinė organizacija – sąjunga TAIP.

Perbėgėliai – profesionalai

Partijų keitimo ekvilibristo nominacija labiausiai pritiktų J.Sauspreškiui, kurį į rajono Tarybą žmonės išrinko 2000 metais kaip Valstiečių partijos narį. Tačiau vos tik tapęs rajono politiku, dėl pasiūlytos rajono mero pavaduotojo kėdės J.Sauspreškis pakeitė valstietiškas pažiūras į socialliberalias – tapo Naujosios sąjungos (socialliberalų) nariu.

Vėliau kartu su tuometiniu socialliberalų lyderiu ir meru Algirdu Balčyčiu iš vicemero pareigų atstatydintas J.Sauspreškis mažiausiai šešerius metus tikėjosi, kad Naujoji sąjunga jam užtikrins būsimą politinę karjerą.

Tačiau laukiamam stebuklui neįvykus, J.Sauspreškio pažiūros vėl tapo valstietiškos. Tik šį kartą J.Sauspreškis į tuometinę Valstiečių liaudininkų partiją sugrįžo jau nebe vienas, o kartu su socialliberalias pažiūras į valstietiškas pakeitusiu politiku A.Čeponiu. Po šio manevro J.Sauspreškis iš eilinio Tarybos nario buvo pakylėtas į rajono Tarybos sekretorius.

Tuomet abu politikai guodėsi, kad Naujosios sąjungos partiją pakeisti į kitą juos paskatino nedemokratiškas skyriaus pirmininko A.Balčyčio elgesys.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas V.Pozingis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad buvę partiečiai A.Čeponis ir J.Sauspreškis, informuodami apie narystės partijoje nutraukimą, turėjo tik vieną oficialų priekaištą: jiems neįtiko partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Pasak V.Pozingio, A.Čeponio ir J.Sauspreškio staigus perėjimas į kitą partiją ir frakciją nuvylė likusius Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus narius ir rinkėjus. Suabejota šių politikų reputacija, jie teisėtai gali būti vadinami perbėgėliais – profesionalais.

V.Pozingis teigė, kad didesnė dalis partijos skyriaus narių mano, jog A.Čeponis ir J.Sauspreškis išsaugotų garbingų žmonių reputaciją, jeigu atsisakę partijos narystės atiduotų ir rajono Tarybos nario mandatus. Mandatai teisėtai priklauso žemiau Valstiečių ir žaliųjų sąraše esantiems nariams Georgijui Čvanovui ir Romualdui Naujokui.

V.Pozingis paneigė apkalbas, kad ir jis pats ketina palikti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos gretas ir perimti partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus vadovavimą. Jo nuomone, tokias kalbas paskleidė tie, kurie labiausiai stengėsi laimėti Seimo rinkimus.

Neįtiko R.Karbauskio politika

A.Čeponis „Šilutės naujienoms“ patvirtino, kad jam su J.Sauspreškiu nepatiko Valstiečių liaudininkų ir Žaliųjų sąjungų susiliejimas bei R.Karbauskio vedama politika. Pasak A.Čeponio, akis badė R.Karbauskio neslepiamas požiūris, kad Lietuvoje perspektyvą turi tik stambūs ūkiai ir žemės ūkio firmos. Dar piktino faktas, kad R.Karbauskis nieko nedirbo Seimo rinkimų metu, nesugebėjo organizuoti net susitikimo su mūsų kraštui atstovauti parinktu kandidatu į Seimą.

Kalbėdamas apie santykius su Šilutės skyriaus pirmininku V.Pozingiu, A.Čeponis jokių priekaištų nereiškė. Jis sakė, kad V.Pozingis gerai atlieka opozicijos lyderio pareigas ir nėra jokių svarstymų, kad jos turėtų būti perleistos kam nors kitam.

Kodėl A.Čeponis ir J.Sauspreškis pasirinko Darbo partiją? Pasak A.Čeponio, taip nuspręsta tik todėl, kad tarp „darbiečių“ jie turi daugiau pažįstamų politikų ir draugų.