Popchoras „Spindulys“ į 18-uosius metus įžengė festivalio „Svajonė“ šurmulyje

svajone„Sakoma, kad žmogus be svajonės kaip lakštingala be balso“, – tokia mintimi Motinos dienos išvakarėse Šilutėje surengtas respublikinis vaikų ir jaunimo populiariosios vokalinės muzikos festivalis „Svajonė“. Festivalio dalyviai žiūrovams stengėsi padėti nukeliauti į svajas, grįžti prisiminimais į tuos laikus, kai ir jie patys kažkada eidavo įsikibę savo mamoms į rankas.

Tądien mažieji skendo scenos šviesose ir dainavo savo mamoms ir tėveliams skirtas dainas, akimis ieškojo jų, šypsojosi ir džiaugėsi nuoširdžiais plojimais. O festivalio organizatorės – Lijanos Šerpytienės vadovaujamas popchoras „Spindulys“ šventės šurmulyje sutiko 17-ąjį savo gimtadienį.

Dainos mamoms ir iš svečių lūpų

„Kaip gera pasvajoti, nors trumpam kažkur klajoti“, – eiliavo festivalio vedėjas klaipėdietis Rolandas Stonys. Jis pasidžiaugė, kad tą šeštadienio popietę šeimos praleido ne veltui, o atvyko į respublikinį gyvosios vokalinės muzikos festivalį „Svajonė“ ir į širdis įsileido vaikų dainas, nuoširdumą, palaikė dainuojančius savo vaikus ar giminaičius.

Į pirmuosius dainų sūkurius publiką įsuko jau trečius metus gyvuojanti Šilutės jaunimo kantri grupė „Karčemėlė“. Scenoje pasirodė ne tik vietiniai šilutiškiai. Nors ir nedrąsiai, bet balsingai vaikiškas daineles atliko Kretingos kultūros centro vaikų dainos studija „Saulenė“. O merginų grupė „Lota“ iš Tauragės galėjo pasigirti intensyviai koncertuojanti su Ruslanu Kirilkinu.

Ovacijų sulaukė nuotaikingi mažieji dainininkai iš jau 12-tus metus gyvuojančios šiauliečių studijos „Svirplys“. Šis kolektyvas jau yra išleidęs 5 albumus, kuriuose – jaunam klausytojui lengvai įsimenamos dainelės. Festivalio žiūrovai, jei tik sugriebė kokį centą kišenėje, visus metus gal bus turtingi, nes šiauliečiai dainorėliai padainavo gegutės dainą.

Dainavo ne tik mamoms, bet ir mamos

Puikiai dainavo ir vietinių vokalinių kolektyvų solistės – Gerda Budvytytė, Gintarė Grigaitė, Dovilė Liutkutė, Beatričė Pundžiūtė, Monika Junkarytė. Ypatinga energija ant scenos tryško estradinės dainos ir saviraiškos klubo „Spindulys“ jaunasis solistas Martynas Šerpytis. Jis popchore dainuoja nuo 3 metų, o nuo ketverių pradėjo solinę karjerą. Jaunasis solistas jau 7 kartus kartu su „Spinduliu“ dalyvavo festivalyje „Laumės juosta“.svajone 5

Savo mamytėms dainas skyrė ir Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos vaikų popchoras „Saulytė“. Šiame chore savo balsą lavina 7-10 metų vaikai.

Beje, festivalyje dainuota ne tik mamoms, bet ant scenos lipo ir pačios mamos. Dainas atliko dvi žavios festivalio viešnios – jaunos mamytės Vita Vaišnorienė ir Vainora Lacko.

Jau 17 metų – vaikų būryje

„Spindulys“ festivaliui parengė ne tik smagią programą, bet atsivežė ir gimtadienio tortą, mat tą dieną suėjo 17 metų nuo šio choro, dabar tapusio estradinės dainos ir saviraiškos klubu, susikūrimo pradžios. „Spindulyje“ dainuoja 4-11 metų vaikai, kuriuos visus motiniškai globoja jų vadovė L.Šerpytienė. Kolektyvas gali pasigirti aktyvia savo veikla: dalyvauja įvairiuose respublikiniuose, tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose, Lietuvos televizijos projektuose, koncertavo Latvijoje, Vokietijoje ir jau 15 metų dalyvauja „Laumės juostoje“. „Spinduliukai“ džiaugiasi ir neseniai išleistu jų nauju albumu „Pasakų šalyje“.

Be sceną mylinčių žmonių, muzikos, dainos, šio 4-ojo „Svajonės“ festivalio nebūtų buvę. Organizuoti jį padėjo ir Pamario pagrindinė mokykla, o visas idėjas įgyvendino L.Šerpytienė, Valdas Lacko ir Rita Užgalienė. Į sceną sugužėjus visiems dalyviams, šilutiškių mylimas atlikėjas V.Lacko kartu su jais atliko finalinę dainą.

Dėkodama dalyviams, rėmėjams, talkininkams, L.Šerpytienė priminė, kad pirmieji festivaliai būdavo rajoniniai, o vėliau ši gija ir užgeso… Tik V.Lacko šiais metais vis nerimo, siūlė jį atgaivinti, vaikus sukviesti, mamas pradžiuginti. „Mūsų Valdas – entuziastingas žmogus!“, – dėkojo „Spindulio“ vadovė.