Popieriaus sukučių paroda Švėkšnos muziejuje

SA4001Švėkšnos muziejininkės Monikos Žąsytienės kvietimas apžiūrėti kvilingo darbelių parodą muziejuje šiek tiek suintrigavo. Kas tas kvilingas? Viskas paaiškėjo išvydus iš susuktų siaurų spalvotų popieriaus juostelių sukurtus darbelius.

Žodis kvilingas – vertinys iš anglų kalbos (quilling). Manyčiau, kad lietuviškas atitikmuo galėtų būti popieriaus sukučiai. ŠiaSA400003 technika galima dekoruoti atvirukus, kurti paveiksliukus ir įvairiausias kompozicijas.

Technologijų mokytojas Vaidotas Didžiūnas, pastebėjęs moksleivės Einaros Stavickytės pomėgį origamiui, pasiūlė išbandyti naują techniką – kurti iš popieriaus sukučių klijuojamas kompozicijas.

Daug kruopštumo, kantrybės ir knibinio reikalaujantis darbas sužavėjo moksleivę, kuri visa galva pasinėrė į kūrybą. Mokytojo V.Didžiūno paskatinta, Švėkšnos specialiosios mokyklos devintokė E.Stavickytė surengė pirmąją savo darbelių iš popieriaus sukučių parodą Švėkšnos muziejuje.

Paroda veiks iki vasario mėnesio. Užsukite į Švėkšnos muziejų ir pamatysite žiemos šaltuko nebijančias gėles, nustebusiu žvilgsniu lankytojus tiriančią pelėdą, margaspalvį drugelį ir nepaprastą puodelį, iš kurio būtų galima siurbtelti arbatos tik… pasakoje.