Potvynio banga vėl kyla, vėl semiami Žalgiriai

Pastarosiomis savaitėmis šiek tiek atslūgęs vandens lygis pamario upėse savaitgalį ir vėl ėmė kilti.

Savivaldybės civilinės saugos specialistas Rimantas Zimantas vakar „Šilutės naujienoms“ sakė, kad per paskutinę parą vandens lygis Atmatoje pakilo 4 cm, o per visą savaitgalį – daugiau nei 10 cm.

Vanduo iš naujo pradėjo semti Žalgirių kaimo gatves.  Savaitgalį labiausiai jis sėmė Šilinės gatvę, problemų pasiekdami sausumą jau turėjo aštuonių šios gatvės sodybų gyventojai.

Ramybės būsenoje nestovi ir Šyša, joje, kaip ir visose mažesnėse upėse vanduo svyruoja dažniau ir labiau. Pastarosiomis dienomis Šyšos vandens lygis yra pakilęs maždaug pusmetrį.

Vanduo toliau semia ir kelius: kelyje Rusnė–Galzdonai–Plaškiai vandens gylis svyruoja nuo 30 iki 60 cm, keliuose Juknaičiai–Sausgalviai–Tatamiškiai ir Užliekniai–Paleičiai vietomis jo yra apie 60 cm, kelyje Pakalnė–Naujoji Skirvytė – 30 cm, o kelyje Povilai–Minija – iki 25 cm. Kelyje Sausgalviai–Žalgiriai vandens gylis vietomis siekia 80 cm, tiek pat ir kelyje Atmatos upės krantas–Tulkiaragė. Kelyje Šilutė–Šyša–Krokų Lankos yra iki 70 cm vandens, o kelyje Žemaitkiemis–Vabalai – 30 cm.

Pasak R. Zimanto, prognozuoti orus ir potvynius – vienas nedėkingiausių darbų, bet jis neatmeta galimybės, kad jei ir toliau vyraus tokie vėjuoti orai, potvynis gali neatsitraukti iki vėlaus pavasario, nes Kuršių marios ir toliau nepriima vandens.