Potvynis rupkalviškį iš namų išleido, tačiau grįžti teko kartu su ugniagesiais

Nors pamario krašto žmonės nuo seno yra pripratę prie kiekvienais metais juos aplankančių potvynių, vandens spąstų išvengti pavyksta ne visada. Trečiadienio vakarą ugniagesiams, pirmą kartą šią žiemą, teko gelbėti apsemtą kelią prie namų su savo augintiniais neįveikusį Šilutės rajono gyventoją.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotr.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai į Rupkalvių kaimą (apie 6 kilometrai nuo Šilutės) skubėjo trečiadienio vakarą.
Apie 18.10 val. gautas pranešimas, kad žmogus automobiliu įvažiavo į pelkę. Vanduo pradėjo mašiną semti, o negalią turintis vairuotojas iš jos savo jėgomis išlipti nesugebėjo.
Atvykus į įvykio vietą paaiškėjo, kai minėto kaimo Šyšos gatvėje į žieminio potvynio spąstus pateko „Mercedes-Benz”. Juo važiavo vietos gyventojas ir du jo šunys.
Automobilis sustojo įvažiavęs į apsemtą apie 200 metrų ilgio kelio ruožą. Vandens gylis toje vietoje siekė 20 centimetrų.
Narų hidrokostiumus apsivilkę du ugniagesiai-gelbėtojai nubrido iki „Mercedes-Benz” ir vyrai bei jo augintinius sukėlė į gelbėjimo roges, kurias partempė į saugią vietą.
Žmogus nenukentėjo, medikų pagalbos jam neprireikė. Ugniagesiai vyrą, kartu su šunimis, savo automobiliu parvežė į netoliese esančius namus. „Mercedes-Benz” paliktas apsemtame kelyje.
Iš viso šiame kelyje trečiadienio vakarą buvo apsemtas apie pusės kilometro ilgio ruožas. Vandens gylis siekė iki 35 centimetrų.
Pamario ugniagesiai tokią gelbėjimo operaciją šią žiemą atliko pirmą kartą.
Pasak Šilutės priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos viršininko Valdo Kundroto, Rupkalvių kaimo gyventojas pateko į žiemos potvynio spąstus.
„Žmogus pasakojo, kad dar išvakarėse po šį kelią buvo galima vaikščioti nesušlapus. Dieną vyras automobilių išvažiavo savo reikalais, o vakare jau nebegalėjo grįžti į namus.
Vanduo labai stipriai pakilo. Nors apsemtame kelio ruože nėra labai jau gilu, matyt, važiuodamas automobiliu nuvažiavo į kelio kraštą ar pataikė į kitą gilesnę vietą, – „Vakarų ekspresui” sakė V. Kundrotas.
Ketvirtadienį Šilutės rajono ugniagesių vadas pats  važiavo įvertinti situaciją žiemos potvynio apsemtose pamario keliuose ir pievose.
„Nemuno lygis dar nėra labai stipriai pakilęs, tad ir vanduo nėra labia plačiai išsiliejęs. Tačiau kyla ne tik Nemuno, bet ir Šyšos, Minijos bei jos intako Veiviržo vanduo.
Seniau daugiausia darbo turėdavome potvyniui apsėmus Rusnės kelią. Pastačius estakadą, ugniagesiams gelbėjimo darbų sumažėjo, tačiau kaimų keliukai kai kur jau apsemti”, – teigė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas V. Kundrotas.