Potvynis Rusnės kelią plovė tik 5 dienas

IMG 3352Šiemet potvynio vandenys tik simboliškai pamirkė Rusnės kelią, didelių problemų nesukėlė nei paupiuose gyvenantiems žmonėms, nei civilinės saugos specialistams.

Praėjusios savaitės vidury Rusnės kelias liko sausas, vanduo traukiasi ir iš užlietų kaimų: Rupkalvių, Tatamiškio, Žalgirių ir Girininkų kaimų gyventojai (apsemtose sodybose gyvena 13 žmonių) lengvai iš savo kiemų gali išbristi su guminiais.
Tačiau dar liko apsemta 14 tūkst. hektarų pievų, neišvažiuojami 44 km kaimo kelių.

Savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjas Romualdas Renčeliauskas sako, kad vanduo ant Rusnės kelio plūstelėjo kovo 8-ąją, o kovo 12-ąją jau atsitraukė. Tas keturias dienas vandens nebuvo daug – automobilių kelti nereikėjo.

Paskui didesnė banga atplaukė kovo 20-ąją ir per Rusnės kelią vieną dieną liejosi maždaug 20 cm gylio tėkmė. Per tą dieną tralais perkelta apie 500 automobilių.

Kovo 22 dieną vandens ant kelio nebeliko. Ledai iš Nemuno išėjo stebėtinai greitai ir sklandžiai. Beveik visose Pamario upėse vanduo greitai slūgo.

Nuo sekmadienio ryto iki pirmadienio ryto Nemunas nuseko 20 cm. Jo vandens lygis pirmadienį buvo 380 cm, o stichinė riba – 560 cm. Per parą vanduo 1 cm pakilo Leitėje. Ši upė ties Kulynais – vienintelė vieta, kur pirmadienį vandens dar buvo 2 cm aukščiau už stichinę ribą – 232 cm (riba – 230 cm).

Silutes naujienu LOGO