Pradėta Laikino gyvenimo namų rekonstrukcija

Sovietmečiu statyto pastato, kuriame bus įkurti Laikino gyvenimai namai, rekonstrukciją numatyta užbaigti kitų metų rudenį.Šilutėje jau pradėtas įgyvendinti Laikino gyvenimo namų statybos projektas. Tokių namų Šilutėje reikėjo jau seniai. Atsiras jie Tulpių g. 12 name, šalia Klaipėdos visuomenės sveikatos centro pastato.

Projekto tikslas – plėtoti Šilutės rajono savivaldybės nestacionarių socialinių paslaugų tinklą. Įgyvendinus projektą vienu metu socialinėmis paslaugomis čia galės naudotis 36 žmonės.

Laikino gyvenimo namų įrengimą finansuoja Europos Sąjunga iš Sanglaudos skatinimo veiksmų programos. Projekto vertė – 1,9 milijono litų. Dalį lėšų – 289 000 litų – pridės ir mūsų rajono Savivaldybė.

Laikino gyvenimo namuose bus teikiamos įvairios paslaugos patiems skurdžiausiems mūsų bendruomenės nariams.

Veiks nakvynės namai, kuriuose visą žiemą galės glaustis benamiai. Paslauga bus panaši, kaip prieš kelerius metus buvo teikiama Policijos komisariatui priklausančiose patalpose.Laikino gyvenimo namai

Bus įsteigta ir laikino apnakvydinimo patalpa, į kurią policijos pareigūnai galės atvežti gatvėje rastus neblaivius žmones. Tai nebus sovietmečio blaivyklos atitikmuo. Šiuo metu Šilutėje tokių žmonių tiesiog nėra kur priglausti.

Taip pat bus įkurtas ir Krizių centras, kuriame galės laikinai apsistoti smurtą namuose patyrusios moterys su vaikais, nebeturintys kur gyventi padegėliai.

Naujajame centre įsikurs ir Paramos krautuvė, renkanti ir dalijanti labdarą varguoliams. Parduotuvei numatyta skirti apie 40 kv. metrų patalpas. Sąlygos dirbti bus žymiai patogesnės nei dabartinėse patalpose.

Laikino gyvenimo namuose galėtų būti teikiama ir savarankiško gyvenimo namų paslauga, panaši į dabar teikiamą Juknaičiuose. Bet tik tada, jeigu bus toks poreikis.

Sovietmečiu statyto pastato, kuriame bus įkurti Laikino gyvenimai namai, rekonstrukciją numatyta užbaigti kitų metų rudenį.