Pradinukai dalyvavo respublikinėje konferencijoje

 

Pradinukai 1Lapkričio 30 – gruodžio 1 d. Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokinės Justė Kuzaitė ir Odrė Valeikė su mokytoja Violeta Lukočiene, dalyvavo GLOBE ir Baltijos jūros projekto (BJP) konferencijoje, kuri vyko Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre, Vilniuje.

Dviejų dienų konferencijoje moksleiviai iš visos Lietuvos skaitė pačių parengtus GLOBE ir Baltijos jūros projekto pranešimus. Justė ir Odrė perskaitė pranešimą „Fenologiniai stebėjimai Šilutės apylinkėse“. Mergaitės visą pavasarį stebėjo parskrendančius paukščius, pirmuosius pražystančius augalus, drugelius, varles, skruzdes ir kt. Savo stebėjimus jos fiksavo specialiuose lapuose, o susistemintus duomenis mokytoja išsiuntė Lietuvos BJP koordinatorei.

Susirinkę jaunieji gamtininkai pasidalino savo patirtimi, pertraukų tarp moksleivių pristatymų metu mokytojams ir mokiniams pranešimus skaitė kviestiniai lektoriai. Moksleiviai atliko praktinius darbus – pagal bestuburius ir kerpes turėjo nustatyti oro užterštumą. O vakare, po visų darbų, jaunieji gamtininkai pasigrožėjo kalėdiniu Vilniumi.