Pradinukai domisi profesijomis

naumiestis kuo busiuŽemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio ketvirtokai su mokytoja ir tėveliais vykdo projektą „Kuo užaugęs būsiu?“. Tikslas – vaikams suteikti pažintinę informaciją apie įvairias profesijas, skiepyti pagarbą kiekvienam darbui.

Neseniai ketvirtokai lankėsi Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) centre Rusnėje. Mokinius pasitiko centro specialistai Jovita Stanionienė, Žilvinas Čėsna, Robertas Kubilius. Šių žmonių vaizdingi pasakojimai apie gamtą, įspūdingą kraštovaizdį, nepaprastai įdomų darbą praplėtė mokinukų akiratį, praturtino žinias apie gamtą ir profesijas.

Susitikimai su įvairių profesijų atstovais, edukacinės išvykos, įvairi informacija apie tėvelių darbą skatina mokinukus domėtis visais dalykais, kurių gali prireikti ateityje renkantis profesiją. Patirti įspūdžiai skatina ir mokymosi motyvaciją, be ko neįmanomas sėkmingas tobulėjimas ir žinių siekimas.

Šio projekto įgyvendinimui naudojami įvairūs būdai: stebėjimai, diskusijos, individualūs, kolektyviniai, grupiniai darbai, viktorinos, ekskursijos. Renkami ir analizuojami duomenys, daromos diagramos, parengti ir mokyklos – darželio bendruomenei išdalinti lankstinukai.

Esame dėkingi tėveliams, kurie palaiko mūsų iniciatyvą ir padeda organizuoti numatytas priemones.