Pradinukai myli ir rūpinasi gyvūnėliais

„Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome...“, - teigė A. de Sent-Egziuperi.

Ia klasės mokinukai papasakojo daug gražių istorijų apie savo augintinius.

Kasmet Šilutės Martyno Jankaus pradinukai pamini Pasaulinę gyvūnijos dieną. Šiemet jie rašė istorijas apie augintinius. Net 23 mokiniai pasidalijo savo augintinių atsiradimo istorijomis. 2d kl. mokinys Adas P. papasakojo, kaip iš važiuojančios mašinos žmonės išmetė kačiuką, kurį Ado šeima priglaudė ir dabar augina. 4a kl. Nojaus S. mama rado išmestą kačiuką ir dabar jo močiutė Džiambą augina. O 4b Emilio P. senelis surado pakelėje du kačiukus, atidavė juos Emiliui ir sesutei. Dabar šeima juos abu – Snaigių ir Lokį augina ir rūpinasi. 3c kl. Pijus V. labai norėjo kačiuko, ir su mama nusprendė priglausti benamį kačiuką iš prieglaudos. Išsirinko patį liūdniausią, nukirptom ausytėm. Eltonas – toks kačiuko vardas – šiandien yra linksmas ir namų karalius. 3b kl. Vaidos M. tėtis kačiuką surado po mašina, kurią tvarkė. Priglaudė, bet jis po dviejų dienų pabėgo, o išalkęs vėl grįžo ir dabar šiltai gyvena Vaidos namuose.

Tokios gražios istorijos rodo, kad žmonės nėra abejingi, savo gražiais darbais ir pavyzdžiais tėveliai moko vaikus tinkamai elgtis su gyvūnais.

Daug istorijų vaikai papasakojo apie savo šuniukus, žuvytes, kačiukus, jūros kiaulytes, pelytes, kuriais rūpinasi, maitina, vedžioja po lauką, miega kartu. O augintiniai atsidėkoja savo meile laukdami jų grįžtant iš mokyklos.

Visą savaitę pradinukai nešė gyvūnų maistą, žaisliukus, skanukus į mokyklą, kurie buvo perduoti VŠĮ „Šilutės beglobiai“ gyvūnėliams. Antrokas Rokas Simaitis atnešė net virš 13 kg! Ačiū šeimoms, mokytojoms, visiems kurie neliko abejingi ir prisidėjo prie šiek tiek geresnio gyvūnėlių gyvenimo. Buvo surinkta 205,5 kg maisto katėms ir šunims.