Pradinukams – literatūrinis vidudienis

pradinukai donelaitisMinint grožinės lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines, į Pamario pagrindinės mokyklos salę sugužėjo rajono pradinių klasių mokiniai. Pradinių klasių mokytojų metodininkų taryba surengė parodą „Kristijono Donelaičio kūryba pradinuko akimis“ ir literatūrinį vidudienį „Kristijono Donelaičio žvilgsniu“.

Renginyje dalyvavo 9 komandos iš įvairių rajono mokyklų: Inkaklių mokyklos – daugiafunkcio centro, Pamario, Usėnų, Juknaičių, Kintų, Traksėdžių, Gardamo pagrindinių mokyklų, Žibų pradinės mokyklos, Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio Šylių ir Grabupių mokiniai.

Susirinkusiuosius pasveikino Savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Nemanienė ir pakvietė pasiklausyti K.Donelaičio kūrybos. 8 klasės mokinės, vadovaujamos mokytojos N.Kungelienės, pristatė K.Donelaičio gyvenimo ir kūrybos akimirkas, nes pradinukai mažai mokosi K.Donelaičio kūrybos, nedaug yra girdėję ir apie patį rašytoją. Tačiau po šio renginio ne vienas susidomėjo rašytojo kūryba, nes pamatė, kad jo kūriniai nėra tokie sudėtingi, kaip iš pradžių atrodo.

Pradinukai K.Donelaičio kūrybą pristatė įvairiai: kūrė literatūrines- – muzikines kompozicijas, siužetinius fragmentus, etiudus, inscenizavo pasakėčias. Visi stebėjo vieni kitų pasirodymus, juos aptarė, žavėjosi draugų meistriškumu, muzikalumu.

Pertraukėlės metu vaikai smagiai šoko lietuvių liaudies ratelius su mokytojomis V.Macijauskiene, A.Grigaliene ir V.Bočkuviene bei jų vadovaujamu folkloro kolektyvu. Šventės pabaigoje vaikų laukė saldžios dovanėlės.