Praktika modernioje darbo vietoje – nauji įgūdžiai ir patirtis

zum vokietijaNeseniai į Šilutės žemės ūkio mokyklą iš stažuotės Vokietijoje sugrįžo Leonardo da Vinci mobilumo projekto „Praktika modernioje darbo vietoje -automechaniko raktas į sėkmę“ dalyviai, automobilių remontininko specialybės trečiakursiai Martynas Jasas, Dovydas Jucius, Edvinas Kaunas ir Vygantas Žąsytis.

Šį projektą koordinuoja Aukštadvario žemės ūkio mokykla, ir Šilutės ŽŪM  jame dalyvauja siunčiančiojo partnerio teisėmis.

Vaikinai savo keturių savaičių trukmės stažuotę atliko Hamburgo automobilių remonto įmonėse. Jiems teko ir ruošti automobilius bei jų priekabas techninei apžiūrai, ir diagnozuoti pačius įvairiausius įvairių markių automobilių gedimus, ir remontuoti kėbulus, stabdžių bei išmetimo sistemas, ir net restauruoti prabangų senutėlį Mercedes Benz automobilį.

Atlikdami šiuos darbus moksleiviai įgijo naujų profesinių kompetencijų, žinių ir įgūdžių, susipažino su naujausiomis technologijomis, išmoko dirbti šiuolaikine, pačia moderniausia įranga, taigi baigę mokyklą jie galės sėkmingai konkuruoti šiuolaikinėje darbo rinkoje.

Be to, greta profesinio mokymo diplomų jie gaus dar ir stažuotės metu įgytas kompetencijas liudijančius Europass dokumentus, kurie neabejotinai padės lengviau įsilieti į darbo rinką.

Tokio pobūdžio stažuotė – tai ne tik nauji, neįkainojami profesiniai įgūdžiai, bet ir visapusiškas asmenybės tobulėjimas. Vaikinai pagilino užsienio kalbos žinias, įgijo įgūdžių prisitaikyti ir bendrauti kitatautėje aplinkoje, susipažino ir bendravo su stažuotes atliekančiais bendraamžiais iš Lenkijos, vietiniu jaunimu.

Jiems buvo organizuota kultūrinė programa: aplankytas Brėmenas ir jo įžymybės, Hamburgas, išbandyti beveik visi kvapą gniaužiantys Heide Parko atrakcionai, pramogauta baseine, aktyviai sportuota.

Gal todėl neprailgo stažuotės laikas ir grįžti į namus visiškai nesinorėjo.

Vis dėlto grįžti teko, ir šiuo metu vaikinai atlieka paskutines mokomąsias praktikas mokykloje ir rengia mokyklos bendruomenei vaizdžią ir detalią stažuotės ataskaitą. Visi kaip vienas teigia, kad po stažuotės jie visiškai kitaip žiūri ir į savo profesiją, ir į ateities planus, ir į darbą bei atsakomybę.

Vaikinų stažuotę visiškai finansavo Švietimo mainų paramos fondas, remiant Europos Komisijai.