Pralaimėjęs E. Petrauskas: „Jis dukart vos nekrito ant subinės“

Evaldas PetrauskasEvaldas Petrauskas Rio de Žaneiro olimpiados bokso turnyrą baigė vos pradėjęs.

Svorio kategorijoje iki 64 kg 24-erių lietuvis teisėjų sprendimu nusileido penkeriais metais vyresniam indui Manoj Kumarui.

Arbitrai pirmajame ir antrajame raunduose pranašumą skyrė Indijos boksininkui, trečiajame – lietuviui.

Eidamas iš ringo E.Petrauskas buvo įsiutęs: „Kodėl nenusisekė pirmoji kova? Tokį klausimą uždavėte… Na, nenusisekė. Stengiausi, dariau viską, ką galėjau, jėgų viskam užteko, kovojau. Matyt, teisėjai nusprendė, kad ringe jis gražiau atrodė“.
Indas yra aukštesnis už lietuvį, ilgesnėmis rankomis ir stengėsi tais pranašumais pasinaudoti. „Visi mano varžovai tą daro. Dirba iš toli, stengiasi neprileisti manęs arti. Man reikia kontratakuoti ir suduoti stiprų smūgį. Tą aš ir dariau visą kovą, – kalbėjo E.Petrauskas. – Jis du sykius vos nekrito ant subinės, bet vos yra vos“.

Boksininko kalba „kristi ant subinės“ reiškia nokdauną.

E.Petrauskas sakė: „Teisėjai du kartus turėjo skaičiuoti nokdauną. Anksčiau seniai būtų pradėję skaičiuoti. Dabar teisėjavimas keičiasi, dabar turi sodinti konkrečiai ant subinės, kad skaičiuotų.

Pasakęs, kad pergalę indui skyrė teisėjai, E.Petrauskas čia pat kalbėjo: „Aš nesakau, kad teisingai, ar neteisingai nusprendė. Toks sprendimas. Tiesiog nepakėlė mano rankos. Nusprendė, kad jis buvo pranašesnis. O kodėl taip nusprendė, tai jūs galit nueiti jų ir paklausti, o ne manęs. Aš tiesiog boksavausi“.

Sportininkas graužėsi, kad pralaimėjo jau pirmąją kovą: „Kaip galima nesigraužti. Tiek dirbta, tiek sportui įdėta visko. Neišsigydžiau traumų, ruošiausi olimpinėms žaidynėms ir viskas nuėjo per pirmą kovą. Žiauriai apmaudu“.

E.Petrauskas neslėpė, kad jautėsi favoritu: „Aš visą laiką toks jaučiuosi. Galiu boksuotis su visais kaip lygus su lygu. Ir dabar matėte, kad kova buvo lygi“.

2012-ųjų Londono olimpiadoje E.Petrauskas buvo iškovojęs bronzą svorio kategorijoje iki 60 kg. Po to, kai tapo žinomas, į jį kitaip ėmė žiūrėti ir priešininkai.

„Visi mane stebi, žino kaip boksuojasi, žino mano stilių. Dabar daug sunkiau boksuotis“, – kalbėjo E.Petrauskas, kuriam Rio de Žaneiro olimpiada truko tris raundus.

Lrytas.lt inf.