Pralaimėjimas vienmandatėje išgelbėjo K.Komskį nuo pašalinimo iš Seimo?

komskisKęstas Komskis – partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatas į Seimo vicepirmininko pareigas – galėjo būti išmestas iš Seimo lygiai taip pat, kaip nutiko trims „darbiečiams“, mano Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narys Justinas Žilinskas. Anot jo, tik pralaimėjimas vienmandatėje apygardoje išgelbėjo K.Komskį nuo pašalinimo iš Seimo, rašo portalas DELFI.

K.Komskis į parlamentą pateko pagal „tvarkiečių“ sąrašą. Jis Seimo nario kėdę bandė iškovoti ir Šilutės-Pagėgių vienmandatėje apygardoje, pasižymėjusioje pranešimų apie pažeidimus ir iktiteisminių tyrimų dėl rinkėjų papirkinėjimo gausa.

Mykolo Romerio universiteto profesoriaus, VRK nario J.Žilinsko nuomone, jei K.Komskis, o ne socdemas Artūras Skardžius, būtų laimėjęs šioje apygardoje, „tvarkietis“ iš Seimo būtų išmestas taip pačiai, kaip išmesti „darbiečiai“ Jonas Pinskus, Živilė Pinskuvienė ir Jolanta Gauditienė.

VRK nario nuomone, K.Komskį nuo Pinskų likimo išgelbėjo 170 balsų. Būtent tiek rinkėjų nulėmė, kad Šilutės-Pagėgių apygardoje į Seimą išrinktas ne „tvarkietis“, o socdemas.

„VRK turėjo pakankamai informacijos, kad K.Komskis Šilutės – Pagėgių apygardoje galimai pirko balsus (ir tai buvo pasakyta Konstituciniame teisme), tačiau dėl to, kad laimėjo kitas kandidatas, VRK nusprendė patvirtinti šios apygardos rezultatus, kad būtų atsižvelgta į apygardos rinkėjų valią ir laimėtojas nebūtų šalinamas už pralaimėjusio galimus pažeidimus. Tačiau rimti įtarimai K.Komskio pagrindu niekur nedingo, ikiteisminiai tyrimai vyksta“, – DELFI teigė J.Žilinskas.

VRK nario teigimu, jei ikiteisminiai tyrimai patvirtins K.Komskiui metamą šešėlį, jis gali būti šalinamas iš Seimo.

Panašios pozicijos laikosi ir VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Anot jo, rinkimų pažeidimai Šilutės-Pagėgių apygardoje panašūs į tuos, kurie užfiksuoti Zarasų-Visagino apygardoje, kur rinkimų rezultatai anuliuoti jau po pirmojo turo. Esą jeigu pažeidimais pagarsėjusioje apygardoje būtų triumfavęs K.Komskis, VRK būtų nedvejodama panaikinusi jo pergalę.

„Tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas tviritino, kad partija pati imsis veiksmų prieš K.Komskį, jeigu paaiškės, kad jo naudai buvo perkami balsai.

„Jeigu pasibaigs (ikiteisminiai tyrimai – DELFI), tai tą ir darysime. Bet kol niekas nepasibaigė, o yra tik kažkokia politinė kova, mes savų neduosime skriausti. Bet jeigu mūsiškiai yra nusikaltę, būsime patys pirmieji, kurie juos patrauks atsakomybėn“, – žadėjo R.Paksas.

K.Komskis: manęs net neapklausė

Pats K.Komskis DELFI teigė pats prašęs prokurorų, tiriančių galimus balsų pirkimo atvejus, kad jie jį apklaustų. Tačiau nesėkmingai.

„Aš pats kreipiausi į Generalinę prokuratūrą, kad būčiau apklaustas. Nors apklaustas. Baikit – nei liudytoju, nei niekuo aš nesu“, – sakė parlamentaras.

Anot K.Komskio, triukšmas dėl rinkimų Šilutės-Pagėgių apygardoje buvo keliamas sąmoningai, siekiant, kad jis pralaimėtų.

„Matyt, jie labai norėjo, kad kitas laimėtų“, – svarstė pašnekovas.

Galimybės netekti Seimo nario mandato „tvarkietis“ kol kas nevertina. „Tada ir pažiūrėsim“, – ragindamas palaukti ikiteisminių tyrimų pabaigos sakė K.Komskis.


delfi