Prasidėjo gaisrų sezonas, kartu – ir pasiruošimas jam

20130329 113904Artėja sausringasis metų sezonas, o kartu su juo – ir didesnė žolės deginimo, miškų ir durpynų gaisrų tikimybė. Todėl Savivaldybėje surengtame Ekstremaliųjų situacijų valdymo posėdyje aptartos ankstesniųjų metų pamokos bei šiemetinis visų tarnybų pasirengimas tokioms nelaimėms.

Ugniagesiai neprivažiuoja iki tvenkinių

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas informavo, kad šiemet žolės deginimai jau prasidėjo. Vien Velykų švenčių dienomis PGT vyrai gesinti padegtos žolės skubėjo net 16 kartų, o iš viso buvo išdegintas 5600 arų plotas.

Tiesa, ugniagesiai pastebėjo, kad šiemet padegėjai „dirbti“ pradėjo šiek tiek vėliau nei pernai: 2015-aisiais iki šio laiko jau buvo tekę žolę gesinti 39 kartus, o šiemet – 30 kartų.

„Kai žmonės atsakingesni, tvarkingiau prižiūri savo pievas, tai ir deginti nebelieka ką“, – darė išvadą ugniagesių vadovas.

Trūkumų jis pastebėjo seniūnijose, kurių dažnoje ugniagesių autocisternos negali privažiuoti iki vandens telkinių, net jei tokie ir yra. Taip yra, pavyzdžiui, Degučiuose. Nors šis kaimas ir garsėja savo dideliu tvenkiniu, bet nelaimės atveju iš jo ugniagesiai vandens pasiimti negali – nėra privažiavimo kelio.

Ne geriau ir Vainute, kur miestelio tvenkinys pernai vasarą visai išdžiūvo.

Anot R.Mačijausko, seniūnijos turėtų pasistengti, kad tinkami privažiavimai būtų padaryti. Kaip pavyzdį visiems jis nurodė Švėkšną, kur įrengtas geras keliukas iki tvenkinio, juo dabar džiaugiasi ne tik ugniagesai, bet ir vietos gyventojai.

Ugniagesių viršininkas prašė visus skleisti informaciją apie žolės padeginėjimo grėsmę, nes dėl to neretai supleška ne tik pastatai, bet rimtas pavojus yra ir žmonių gyvybėms.

Per seniūnijas važiuos komisija

Šilutės aplinkos apsaugos agentūros specialistai irgi jau gauna pranešimų apie žolės padegėjus. Bet juos nustatyti ir įrodyti jų kaltę, anot agentūros vedėjos Galinos Misevičienės, yra sunku, nes pričiupti jie įrodinėja, esą tik vaikštinėja ar net gesina degančią pievą. Šiemet jau gauta pranešimų apie net Šilutės mieste degančią žolę.

Šilutės durpių įmonės UAB „Klassman Deilmann“ atstovai informavo, kad įmonės teritorijoje yra 6 hidrantai, 2 vandens rezervuarai, kuriuose telpa po 200 kub. metrų vandens, 2 vandens gręžiniai. Be to, visuose pastatuose įrengta ir priešgaisrinė signalizacija.

Gamybinė teritorija siekia 17,5 tūkst. hektarų, čia gaminami substratai. Joje šiuo metu vyksta pastatų rekonstrukcija, visi senieji griaunami.

Gavybinėje teritorijoje durpių gavybos metu dirba apie pusantro šimto žmonių, ši teritorija irgi siekia tūkstančius hektarų. Joje esantys kanalai išvalyti, šiuo metu pilni vandens, paruošti ir vandens siurbliai bei gesintuvai. Sezono metu čia nuolat dirba ir dvi ugniagesių komandos, jos budi ten, kur dirba daugiausia technikos. Tad įmonė nelaimių likvidavimui pasirengusi.

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Virgilijus Pozingis pažadėjo, kad bus sudaryta komisija, kuri apvažiuos seniūnijas ir pasižiūrės, ar prie visose jose esančių tvenkinių galima privažiuoti. Jei ne – bus ieškoma galimybių tokius privažiavimus įrengti.