Prasidėjo tradiciniai Lietuvos Metų medžio rinkimai

Jau ketvirtą kartą vyksta Lietuvos metų medžio rinkimai, kuriuos rengia Lietuvos arboristikos centras. Balsuoti už vieną iš 13 atrinktų medžių galima iki spalio 19 d.

Metų medžio konkurso tikslas – ne tik išrinkti Metų medį, kuris atstovaus mūsų šaliai Europos metų medžio konkurse, bet ir pagerbti kitus vertingiausius šalies medžius, skleisti informaciją apie juos.

Rinkimuose dalyvauja 13 augalų, atrinktų iš 23 paraiškų: Kamariškių guoba, Elmės šešiakamienis ąžuolas, Grybiškių ąžuolas, Kūlokų kaimo liepa, Basanavičynės kaštonas, Šiaulių botanikos sodo liepa, Liepa Motinėlė, Meškėnų liepa, Sapiegų parko liepa, Mingėlos ąžuolas, Stelmužės ąžuolas, Šventasis Daubų ąžuolas ir Lazdynų Bačkinis ąžuolas.

Kiekvienas gali pasirinkti ne daugiau kaip 1 patikusį medį ir už jį balsuoti. Lietuvos arboristikos centro interneto svetainėje yra išsami informacija bei medžių nuotraukos.

Lietuvos metų medžio rinkimai parodo medžių svarbą mūsų gyvenime, jų reikšmę gamtos ir kultūros paveldui. 2016 m. Lietuvos metų medžiu gyventojai išrinko Stelmužės ąžuolą, 2017 m. – Raganų eglę, augančią Pagėgių savivaldybėje, 2018 m. – Raudonės pilies liepą. Šių metų laimėtojai bus pagerbti spalio 20 d., Tarptautinę medžio dieną, apdovanojimų įteikimo ceremonijoje.

Pagal Aplinkos min. inf.