Prasidėjo vestuvių metas, skiriasi mažiau porų, gimsta daugiau šilutiškių

Jau 2022-ieji perkopė į antrąją pusę ir smalsu pasižvalgyti, kokiomis nuotaikomis šiuo metu gyvena šilutiškiai, kurie, kaip ir visos šalies gyventojai, išgyveno pernai metų pandeminį laikotarpį, taip pat skaudžiai ir jautriai reaguoja į prasidėjusius brutalius Rusijos sukelto karo veiksmus Ukrainoje. Tad kokie demografiniai pokyčiai vyksta mūsų rajone?

Pixabay.com nuotr.

Sulaukėme daugiau naujagimių

Šių metų pirmojo pusmečio statistiniai duomenys sako, kad gyvename kur kas laisviau ir linksmiau nei pernai. Džiugi žinia ta, kad per pirmuosius šių metų šešis mėnesius mūsų rajono gyventojų skaičių papildė net 174 naujagimiai – 86 berniukai ir 88 mergaitės. Lygindami praėjusių metų pirmą pusmetį, matome, kad turime net 6 kūdikiais daugiau. Pernai per tą patį laikotarpį sulaukėme 168 naujagimių – 101 berniuko ir 67 mergaičių.
Bene įspūdingiausias mažųjų šilutiškių skaičius pradžiugino tėvelius šių metų birželį. Birželį įvyko savotiškas sprogimas – sulaukėme net 40 naujagimių, kai tuo pat metu pernai – tik 28. Tarp birželio mėnesio naujagimių – ir trys poros dvynukų.
Daugiau naujagimių mūsų rajone šiemet gimė kaimiškose vietovėse – net 91, o mieste – 83.
Tarp populiariausių berniukų vardų užregistruojami Jonas, Benas, Martynas, Kajus, Dominykas, mergaičių – Iglė, Gabija, Sofija, Kamilė, Luknė. Rečiau berniukai vadinti Martu, Neidu, Evanu, Orijumi, mergaitės – Mėta, Marta, Aurora, Frėja, Edvile.

Miršta dvigubai daugiau

Jau keliolika metų skaudūs išlieka gyventojų mirštamumo skaičiai. Pernai per pirmąjį metų pusmetį netekome 380 gyventojų, šiemet – 326. Šie skaičiai patvirtina, kad vis dar beveik dvigubai daugiau gyventojų netenkame, nei sulaukiame.

Tarp išėjusiųjų Anapilin bene skaudžiausias mėnuo buvo sausis, jo metu mirė iš viso 60 šilutiškių, pernai taip pat liūdniausias buvo sausis, kuomet atsisveikinta su 89 rajono gyventojais.
Tarp mirusiųjų šiek tiek daugiau moterų – šiemet per pusmetį jų rajone netekome net 165, vyrų – 161. Daugiau gyventojų mirė kaimiškose vietovėse: 190 seniūnijose, 136 – miesto teritorijoje.

Daugėja santuokų

Per šių metų pirmąjį pusmetį jau įregistruotos 106 santuokos, pernai per tokį patį laikotarpį buvo 81.
Šiltasis metų laikas kasmet kupinas šių gražių švenčių, suburiančių šeimas ir draugus. Nors paprastai vestuvių puotoms populiariausi yra liepos ir rugpjūčio mėnesiai, bet jų gausu jau buvo ir šiųmetį birželį – net 43. Pernai birželio mėnesį susituokė 35 poros.

Vasarą dažniau santuokos registruojamos bažnyčioje. Jei per šių metų sausio-kovo mėnesius nebuvo įregistruota nė viena bažnytinė santuoka, nors iš viso tuo metu susituokė 20 porų, tai jau gegužę ir birželį buvo įregistruotos 35 bažnytinės santuokos.

Galbūt dėl to, kad pavasaris nelabai lepino šiluma, šiemet per pirmąjį pusmetį ne tiek daug, kaip anksčiau, buvo surengta santuokų įregistravimo atvejų ne Civilinės metrikacijos skyriaus patalpose. Tokių santuokų gegužę įvyko dvi, birželį – keturios.

Džiugi žinia, kad šiemet mažiau šilutiškių porų nusprendė eiti skirtingai keliais. Jei pernai per pirmąjį pusmetį išsituokė 70 porų, daugiausia sausio ir birželio mėnesiais (po 15 porų), tai šiemet ištuokų įregistruota 54. Daugiausia jų įvyko kovo mėnesį (10) ir gegužę (17).