Premjeras padėkojo geriausiam Šilutės abiturientui – Lukui Arlauskui

abiturientas arlauskasAntradienį Vilniuje, Valdovų rūmuose, pagerbti sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę šalies abiturientai, tarptautinio bakalaureato ir profesinio mokymo įstaigų absolventai. Tarp jų – ir tris šimtukus – iš lietuvių kalbos, anglų kalbos ir informacinių technologijų egzaminų surinkęs šilutiškis Lukas Arlauskas.

Lukas gerai žinomas daugeliui šilutiškių. Nuo 8 metų jis pradėjo kurti pasakas ir pasakojimus, vėliau virtusius užkrečiančiomis istorijomis. Tai vienas jauniausių rajono rašytojų, kuris nesiliauja stebinti kraštiečius. Vaikinas iš viso yra parašęs penkias autorines knygeles, taip pat penkis kartus apdovanotas „Lietuvos Maximalisto“ stipendija.

„Šilutės naujienoms“ Lukas dar anksčiau minėjo, kad ruošiasi studijuoti Kauno technologijų universitete programų sistemas, nes nuo pat vaikystės jį žavi kompiuteriai. Tad šiandien jau galime jį pasveikinti ir su šiuo įvykdytu svarbiu žingsniu, nes šis šilutiškis – jau studentas.

Svarbiausia – siekti tikslo

Oficialaus renginio metu Valdovų rūmuose šalies abiturientus sveikino premjeras Saulius Skvernelis, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

„Džiaugiuosi galėdamas jus šiandien pasveikinti šioje iškilmingoje salėje tokia ypatinga proga – esate mūsų šalies šviesuliai ir ateitis. Be abejonės, egzaminai nėra vienintelis pasiekimų rodiklis, juk kartais juose nusišypso sėkmė, o kartais – priešingai. Egzaminų sesijos kasmet pagrįstai ir nepagrįstai sulaukia daug kritikos, ir ne veltui ši Vyriausybė yra pasiryžusi peržiūrėti vertinimo sistemą. Tačiau kad ir kaip kritikuotume vieną ar kitą egzaminą, turime pripažinti, kad trys, keturi ar net penki šimtukai daug pasako apie egzaminuojamąjį – apie šio žmogaus įvairiapusiškumą, apie jo gebėjimą dirbti ir suprasti ko jo prašoma, siekti tikslo. Šios savybės bus ypač svarbios ateityje, todėl džiugu, kad jas puoselėjate“, – ceremonijoje Valdovų rūmuose sakė Premjeras.

Vyriausybės vadovas atkreipė dėmesį į šiuo metu vykdomą švietimo reformą, kurios tikslas – aukštesnė studijų kokybė. Premjeras abiturientus pakvietė būti drąsiais studentais, pasisakyti už kokybiškas studijas ir taip stiprinti šalies universitetus. Ministras Pirmininkas vylėsi, kad geriausiai egzaminus išlaikę abiturientai įstojo būtent ten, kur norėjo, o pasirinkusiems studijas užsienyje – tai tebus tarpinė stotelė. Juos S.Skvernelis paragino ateityje grįžti į Lietuvą ir prisidėti prie pokyčių valstybėje.

Svarbu išlikti savimi

Vos grįžęs iš sostinės Lukas geranoriškai sutiko pasidalinti ten patirtais įspūdžiais.

„Įspūdžių tikrai daug. Pirmiausia, labai džiaugiuosi, kad tokią ypatingą dieną turėjau galimybę pasivaikščioti po Valdovų rūmus. Šią savarankišką ekskursiją mums visiems padovanojo“, – sako šilutiškis.

Pačios iškilmingos ceremonijos metu, pasak Luko, jam įstrigo ne kartą paminėti svarbūs dalykai: kad „egzaminas – ne laimės dalykas, o nuoseklaus darbo vaisius“. Vaikinui taip pat paliko įspūdį šiemet geriausiai bendrojo lavinimo mokslus baigusi abiturientė – visus penkis šimtukus iš egzaminų surinkusi Rūta Leiputė.

„Ji aktualizavo problemą švietimo sistemoje, kad psichologinė mokinių sveikata šiuo metu nėra pati geriausia ir kad vertėtų labiau investuoti į šią sritį. Su tuo aš ir sutinku. Mokykla yra tas laikotarpis, kai sureikšminami ne tokie svarbūs dalykai ir dėl to kyla stresas, trintis, iš čia ir atsiranda psichologiniai sutrikimai. Aš visada, ypač paskutiniais dviem metais akcentavau, kad svarbiausia rasti tai, kas pačiam patinka. Nesvarbu, ar tai būtų koks nors aprangos stilius, ar kaip mano atveju – programavimas“, – sako pašnekovas.

Pasak Luko, mokykloje kai kurie mokiniai daro vieną esminę klaidelę, – jie labai koncentruojasi ties tuo, kas „daugumai patinka“, nes daug kas nori būti populiarūs savo draugų rate.

„Taip nebelieka laiko mokslams ir tam, kas iš tikro patinka“, – sako vaikinas.

O dabar, likus jau nepilnam vasaros mėnesiui iki naujojo gyvenimo etapo – studijų, šilutiškis ruošiasi šiek tiek pailsėti ir domėtis tik tuo, kas jam asmeniškai malonu – programavimu ir psichologija. Lukas užsiminė, kad jo planuose ir naujos programėlės kūrimas, bet tam, anot pašnekovo, dar reikia sulaukti naujų bendraminčių, kuriuos jis tikisi sutikti Kauno technologijų universitete, studijų metu.

Išsipildė svajonė

Apie sūnaus sėkmę paklausėme ir jo mamos, Noros Arlauskienės, kuri Luką lydėjo iškilmingoje šventėje Valdovų rūmuose.

„Buvo labai puikus renginys. O juk ir ne kasdien važiuojame į Valdovų rūmus!.. Jei atvirai, dar iki šiol nelabai galiu patikėti sūnaus sėkme. Turbūt tai, ką išgyvenu šiuo metu – visų tėvų svajonė. Juk visi tėvai nori, kad jų vaikai, kuo geriau išlaikytų egzaminus“, – sakė N.Arlauskienė.

Švietimo ir mokslo ministerija pranešė, kad lyginant su praėjusiais metais, 100 balų įvertinimus gavusių abiturientų skaičius šoktelėjo: 2017 metais – 1733 mokiniai gavo 2321 šimto balų įvertinimą, šiemet 1933 mokiniai iš viso gavo 2424 šimtukus. 289 abiturientai gavo po du 100 balų įvertinimus, 76 mokiniai – po tris, 17 mokinių – po keturis šimtukus.