Prestižinės konferencijos siautulyje – šilutiškis D.Dulkys (video, foto)

Deividas Dulkys ACC konferencijos finale. / BasketNews.lt nuotr.Konferencijoje, kurioje dominuoja du visose JAV žinomi universitetai, praėjusią naktį sužibo naujas vardas. Floridos valstijos universitetas pirmą kartą savo istorijoje tapo Atlantos vandenyno pakrantės konferencijos (ACC) čempionu, finale parklupdęs galingąjį Šiaurės Karolinos universitetą.

Prieš tai pusfinalyje vaikinai iš Floridos pranoko kitą konferencijos grandą – Djuko universitetą.

Ryškiose ACC konferencijos finalo šviesose aiškiai matėsi ir lietuvis, šilutiškis Deividas Dulkys. Jis pelnė 16 taškų, pataikydamas 4 tritaškius, ir dar kartą tapo Šiaurės Karolinos universiteto siaubu, rašo portalas BasketNews.lt.

Reguliariajame sezone būtent prieš šį universitetą Dulkys pelnė 32 taškus – daugiausiai karjeroje – ir tada pataikė net 8 tritaškius.

„Kažkas pasakė, kad man turėtų duoti mėlynas linzes prieš kiekvienas rungtynes“, – po finalo šypsojosi D.Dulkys.

Šviesiai mėlyna spalva yra tradicinė Šiaurės Karolinos universiteto apranga.

Finale lietuvis įtvirtino pergalę, kai atkovojo kamuolį po netaiklaus varžovų tritaškio. Prieš Dulkį iš karto buvo prasižengta ir jis stojo prie baudų metimo linijos.

Besiruošiant mesti pirmą baudą, varžovų komandos narys Kendallas Marshallas tyčia įžengė į baudos aikštelę kažką norėdamas pasakyti komandos draugams. Tačiau toks trikdis lietuvio nepaveikė – jis ramiai sumetė abi baudas ir padidino persvarą iki 3 taškų.

Snaiperis prisipažino, kad prieš metimus jaudinosi, tačiau atliko sau įprastą rutiną – pasuko kamuolį rankose žiūrėdamas tik į lanką – ir tai padėjo.

„Svarbiausia – pasitikėti savimi“, – pabrėžė Dulkys, kurio kepuraitėje po pergalės buvo įsmeigta maža Lietuvos vėliava.

ACC yra viena stipriausių NCAA konferencijų. Per paskutinius 16 metų tik du kartus šios konferencijos titulą iškovojo ne Djuko ar Šiaurės Karolinos universiteto komanda.

Šioje konferencijoje anksčiau žaidė Darius Songaila („Wake Forest“), Šarūnas Jasikevičius („Maryland“), Marijonas Petravičius („South Carolina“), Martynas Pocius („Duke“), Andrius Jurkūnas, Tomas Nagys ir Karolis Petrukonis (visi „Clemson“).

Nė vienas jų, išskyrus Pocių, nebuvo laimėjęs ACC trofėjaus.

Dabar Dulkys pradės savo paskutinę studentiškos karjeros kelionę – „Kovo beprotybės“ kovas. Po jų lietuvis atsisveikins su komanda, kurios istorijos puslapiuose išliks ilgai.

Nuotraukas iš finalo rasite BasketNews fotogalerijoje.

Pergalės akimirkos:

basketnews logo