Prie akcijos „Knygų Kalėdos” prisijungia ir Šilutė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė. / president.lt nuotr.Artėjant šv. Kalėdoms, Prezidentūroje visą mėnesį vyks šventiniai renginiai. Kalėdų laukimas prasidės eglutės įžiebimu Prezidentūros Baltojoje salėje ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos akcijos „Knygų Kalėdos” startu.

Vėliau Prezidentūros kieme šurmuliuos nevyriausybinių organizacijų labdaros projektų mugė, kviečianti papuošti namus rankų darbo kalėdiniais suvenyrais ir pasirūpinti tais, kam labiausiai reikia pagalbos.

„Kalėdų laukimas – tai metas, kai daugiau galvojame vieni apie kitus, kai visi tampame šiek tiek geresni ir artimesni, kai norisi pradžiuginti mums brangius žmones ir pasidalyti su visais tuo, ką turime geriausio”, – sako Prezidentė.

Gavusi 300 vaikų rašytą laišką, kuriame jie papasakojo, kad labai mėgsta skaityti, tačiau šalies bibliotekose trūksta naujų knygų, Prezidentė nusprendė išpildyti šių vaikų svajonę ir padovanoti jų krašto bibliotekai reikiamų knygų.
Prie šios idėjos prisijungus Lietuvos leidėjų asociacijai, Bibliotekininkų draugijai, Spaustuvininkų asociacijai, Rašytojų sąjungos leidyklai, knygynų tinklams „Vaga”, „Pegasas” ir „Knygų namai”, Sigutės Chlebinskaitės studijai „Tu gali sukurti knygą”, LRT ir radijui „Laisvoji banga”, akcija „Knygų Kalėdos” tapo nacionaline.

Akcija „Knygų Kalėdos” kviečia visus šalies žmones branginti knygą, skaityti ir dovanoti naujų knygų savo krašto bibliotekoms. Yra sudarytas 45 knygų sąrašas, o jas nupirkę ar savo namų bibliotekėlėse suradę žmonės galės dovanoti savo miesto ar apskrities bibliotekoms, kurioms labiausiai trūksta naujų vaikiškų knygų.

Lapkričio 25 d. eglutės įžiebimu Prezidentūroje prasidėsianti akcija „Knygų Kalėdos” pakvies visus šalies žmones branginti knygą, skaityti ir dovanoti naujų knygų savo krašto bibliotekoms.

Kalėdiniame renginyje knygas vaikams skaitys ir praturtinti šalies bibliotekas naujomis knygomis taip pat kvies ir dainininkas Jurgis Didžiulis, krepšininkas Linas Kleiza, kunigas Julius Sasnauskas, personažas Gustavas (Audrius Rakauskas). Kalėdas su knyga kvies švęsti ir „Liūdni Slibinai”, choras „Kiwi”, Jonų bažnyčios gospelo choras, marimba grojantis Saulius Auglys, mažieji Lietuvos talentai. Renginį ves Prezidentės globojamų projektų „Vunderkindai.lt” ir „Tūkstantmečio vaikai” vedėjai Saulutė ir Žygis Stakėnas.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas per Lietuvos televiziją bei internete www.prezidente.lt, rytoj, 15.10 val. Prieš Kalėdas šalies vadovė kalėdinius sveikinimus nuveš ir į šalies regionus.

Akcija „Knygų Kalėdos” Šilutėje

Šilutės mieste akcijoje dalyvaujantis knygynas „Pegasas” (Lietuvininkų g. 42) turi parengęs specialias lentynas su plakatais, kuriose yra reikalingos knygos šalies bibliotekoms, pažymėtos specialiomis lipdėmis „Knygų Kalėdos 2011”. Joms taikoma 20 procentų nuolaida. Knygas galima palikti knygyne bibliotekoms skirtuose kalėdiniuose maišuose. Leidiniai vėliau bus perduoti Lietuvos bibliotekoms. Akcijai yra parengtas 45 labiausiai trūkstamų šalies bibliotekoms knygų sąrašas.

Akcijos metu galite paremti ir Šilutės F.Bajoraičio viešąją biblioteką bei jos filialus naujomis knygomis, pirkdami jas pagal knygų sąrašą, savo nuožiūra ar tiesiog atnešti iš namų ir padovanoti bibliotekai. Su bibliotekos parengtu  reikalingų knygų sąrašu galite susipažinti interneto svetainėje www.silutevb.lt arba atvykę į biblioteką.

Pagrindinė socialinės akcijos „Knygų Kalėdos” sąlyga – dovanojamos knygos turi būti išleistos ne vėliau nei prieš 3 metus.

„Mums labai trūksta naujų knygų, būsime nuoširdžiai dėkingi už kiekvieną padovanotą leidinį”, – sakė akcijos Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje organizatorė ir konsultantė, Lietuvos bibliotekininkų draugijos Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Jablonskienė.

Akcija vyks iki gruodžio 23 dienos.

Šilutės F. Bajoraičio viešajai bibliotekai reikalingų knygų sąrašas