Prie Lietuvos pergalės prisidėjo ir šilutiškiai

lengvoji Baltijos macas bega jokubasVilniuje liepos 22-23 d. vyko lengvosios atletikos Baltijos šalių jaunių U-18 mačas – čempionatas. Kiekvienoje rungtyje varžėsi po du pajėgiausius Baltijos šalių jaunius. Septintą kartą iš eilės jį laimėjo Lietuvos komanda (316 tšk.), palikusi antroje vietoje Latviją (266,5 tšk.), o trečioje – Estiją (217,5 tšk.).

Prie Lietuvos komandos pergalės svariai prisidėjo ir trys Šilutės sporto mokyklos trenerės Linos Leikuvienės lengvaatlečiai: Jokūbas Tubutis, Kęstutis Mickus ir Kristina Jašauskaitė.

Jokūbas – triskart čempionas  

J.Tubutis net tris kartus tapo čempionu: 400 m, 800 m ir estafetiniame 4×400 m bėgimuose. Bėgdamas 400 m jis pasiekė asmeninį rezultatą – 49,76 s, o 800 m distanciją laimėjo gražioje taktinėje kovoje, kurioje pagrindiniai varžovai buvo Latvijos sportininkai (rez. 1:59,11 min.).
Sunkiausia Jokūbui buvo bėgti estafetėje 400 metrų, nes ji vyko praėjus vos valandai po 800 metrų bėgimo. Tačiau ir ją, bėgdamas kartu su D.Jatužiu, B.Kontrimavičiumi ir J.Ganusausku, jis laimėjo.

Antri liko latviai, treti – estų bėgikai.

J.Tubutis grįžo ne tik su trimis aukso medaliais, bet ir su Baltijos šalių jaunių čempionato vaikinų komandos nugalėtojo taure, kurią Lietuvos rinktinės trenerė Z.Tindžiulienė jam patikėjo atsiimti ir saugoti savo apdovanojimų kolekcijoje.

Kęstučio debiutas pavykolengvoji   baltijos macas silutiskiai

K.Mickus pirmą kartą buvo pakviestas į Lietuvos rinktinę. Tuo jis labai džiaugėsi, dar labiau jaudinosi ir atsakingai ruošėsi 3000 metrų bėgimui.  Nors varžybose ir nepasiekė asmeninio rekordo, nes ilgame bėgime buvo įvairių taktinių gudrybių, Kęstutis finišavo antras (rez. 9:44,18 min.). Į priekį praleido tik pajėgų Lietuvos rinktinės narį T.Babrauską iš Šiaulių, o du latvius ir du estus nesunkiai aplenkė.

Šuolininkė Kristina Jašauskaitė į varžybas vyko puikiai pasiruošusi varžytis su metais vyresnėmis varžovėmis. Šešiolikmetė Kristina nušoko į tolį 5,54 m, pagerino savo asmeninį rezultatą ir užėmė IV vietą.

Nugalėtojos estės L.Ilves rezultatas – 5,68 m.

Visų merginų šuolių į tolį rezultatai labai panašūs, tad užimtą vietą labiau lėmė patirtis ir sėkmė.

Kristina daug geriau jaučiasi trišuolio sektoriuje – šį sezoną pasiekė geriausią Lietuvos jaunių merginų trišuolio rezultatą, ir inktinėje rimtų konkurenčių neturėjo. Bet tai jai nesutrukdė Baltijos šalių mače atliekant vos tris bandymus nušokti 11,84 m. Šis rezultatas Kristinai lėmė bronzos medalį.

Po šių varžybų J.Tubutis pakviestas vykti su Lietuvos jaunimo U-20 rinktine į Baltijos šalių mačą Estijoje. Ten kartu vyks ir jaunučių U-16 Baltijos šalių mačas, kuriame startuos ir Jokūbo treniruočių draugė, rutulio stūmikė Jurgita Rudytė.