Prie pervažos – naujas „Stop“ ženklas: jo reikšmė aiški ne visiems

Naujasis „Stop“ ženklas prie Šilutėje Ramučių g. esančios geležinkelio pervažos ne visiems šilutiškiams žinomas. Pasak UAB „Šoferiukai“ direktoriaus Vytauto Knapkio, nemažai vairuotojų, gavusių vairuotojų pažymėjimus prieš 20 m. ar daugiau, nežino tikrosios šio ženklo reikšmės.

Rekonstruojant Šilutės Ramučių gatvę buvo atsižvelgta ir į pervažos saugumą. Įrengti nauji šviesoforai žmonėms, geležinkelio pervažos šlagbaumas ir „Stop“ ženklas. Nors šis ženklas šioje vietoje yra kitoks, nei įprastai šilutiškiai pratę matyti – užrašas „Stop“ yra baltame fone. Daugelis nežinodami jo reikšmės prieš jį sustoja.

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad toks ženklas prie pervažos nurodo vietą, kur turi sustoti transporto priemonės esant draudžiamajam šviesoforo signalui. Tačiau dauguma pamariškių šio ženklo reikšmę supranta kaip draudimą važiuoti nesustojus prieš „Stop“ ženklą. Pasak V. Knapkio, žmonėms reikia priminti kelių eismo taisykles, tam ir yra kursai prasižengusiems vairuotojams.

„Dauguma prasižengusių vairuotojų, kurie išklauso kursą, džiaugiasi atnaujinę žinias. Kelių eismo taisyklės ir ženklai keičiasi ir nenuostabu, kad daugelis seniai išsilaikiusiųjų nežino naujųjų ženklų Šilutėje“, – sakė vairavimo mokyklos direktorius.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.