Prie Seimo piketavo ir Šilutės miškininkai

streikas miskininkuVisos Lietuvos miškininkai ketvirtadienį rinkosi Vilniuje, kur prie Seimo surengė įspėjamąją akciją „Stabdykite neparengtą ir neskaidrią valstybinių miškų valdymo reformą“.

Šiame pikete dalyvavo ir Šilutės urėdijos septyniolikos miškininkų delegacija.

Profsąjungos prognozuoja socialinį sprogimą

Aplinkos ministerija pasiūlė vietoj dabar esančių 42 miškų urėdijų sukurti vieną įmonę su 25 padaliniais regionuose. Skelbiama, kad reformos metu bus atleidžiama iki 400 žmonių, tačiau ne miškuose dirbančių darbuotojų, o urėdų, buhalterių ir kitų administracijos darbuotojų.

Tačiau tokiais teiginiais netiki profesinės sąjungos, anot jų, iš darbo bus atleista apie 3000 žmonių.

„Ministras elgiasi ciniškai – nepasivargino nuvykti į urėdijas, pakalbėti su žmonėmis, pristatyti savo planus. Visi miško darbuotojai pasimetę ir nežinioje. Atleisti bus 3 tūkst. žmonių ir tai sukels didžiulį socialinį sprogimą regionuose“, – yra sakiusi Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) pirmininkė Inga Ruginienė.

Profesinės sąjungos nori matyti aiškius planus, kiek bus didinami miško darbuotojų atlyginimai po reformos, kokią profesinio perorientavimo programą ministerija siūlo atleidžiamiems darbuotojams.

Taip pat teigiama, jog ministerijos parengtas planas nebuvo suderintas su profesinėmis sąjungomis, nepateikta kaštų ir naudos analizė, neatsižvelgta į mokslininkų pastabas ir siūlymus.

LMPF pareikalavo parlamentarų nepritarti Aplinkos ministerijos pateiktai ir Vyriausybės priimtai miškų pertvarkos reformai. Ji organizavo ir piketą, į kurį urėdijų darbuotojus būrė vietos profsąjungų lyderiai.

Piketų gali būti ir daugiau

Šilutiškius kelionei į sostinę organizavo medelyno viršininkas Arimantas Jurjonas. Urėdai pikete nedalyvavo.

Šilutiškiai savo nuotaikas išreiškė plakatais su šūkiais „Miškų žinybos valdymui – ne revoliuciją, o evoliuciją“, „Neleiskit politinio buldozerio į miškus“, „Tikime LR seimo narių nuoseklumu dėl Miškų įstatymo“. Jie džiaugėsi, kad renginio metu buvo geras oras, kartu su visais traukė „Ąžuolai žaliuos…“

Piketas tęsėsi nuo 12 iki 14 valandos. Jo metu profąjungų lyderiai buvo pakviesti į Seimo rūmus, kur galėjo stebėti nepavykusį Aplinkos ministro pristatymą. Pabendrauti su piketuotojais išėjo keli seimūnai.

„Mes norime reformos, bet manome, kad turėtų būti sujungiamos tik smulkiosios urėdijos, o stambiosios turi išlikti kaip savarankiškos įmonės“, – „Šilutės naujienoms“ sakė iš piketo grįžęs Šilutės urėdijos vyriausiasis miškininkas Viktoras Aužbikavičius.

Pasak V.Aužbikavičiaus, Šilutės urėdija priskiriama prie stambiųjų, mat jos valstybinės reišmės miškų plotai užima apie 35 000 ha, o metinė kirtimų apimtis siekia 116 000 kietmetrių.

Dabar urėdijų reformos modelis bus svarstomas Seimo komitetuose, o vėliau vėl teikiamas svarstyti.
Pasak V.Aužbikavičiaus, profsąjungų lyderiai ir žaliųjų atstovai siūlo toliau organizuoti piketus ir prie Seimo vykti su sunkiąja miško technika bei palapinėmis. Neatmetama ir galimybė skelbti piketus prie Prezidentūros bei visuotinį miškininkų streiką.