Prie sienos su Rusija įkliuvo trys karšių brakonieriai

zuveliokasNaudodamiesi pasienyje su Rusija įdiegta technine sienos kontrolės stebėjimo sistema, VSAT pareigūnai sulaikė tris brakonierius, Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje neteisėtai gaudžiusius karšius.

Trečiadienį ties pasienyje su Rusija esančiu Šilutės rajono Girininkų kaimu VSAT Pagėgių rinktinės Plaškių užkardos pareigūnai per sienos kontrolės įrangą pastebėjo tris asmenis, kurie Nemune dugninėmis meškerėmis žvejojo karšius. Šių žuvų gaudymas bet kokiais būdais Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje šiuo metu yra draudžiamas.

Užfiksavę pažeidimą pasieniečiai iškart nuvyko į šią vietą ir sulaikė automobiliu „Nissan Sunny“ mėginusius pasišalinti tris vyrus. Tai – 42-ejų ir 47-erių Kauno gyventojai bei 55-erių Jonavos rajono gyventoja. Automobilio patikros metu pasieniečiai po žvejybos reikmenimis rado plastikinį maišą, kuriame buvo aštuoni ką tik sužvejoti karšiai.

Pažeidėjai perduoti Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams. Jiems dėl mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimo pradėtos administracinės teisenos.

Prie sienos su Rusija įkliuvo trys karšių brakonieriai. / VSAT nuotr.