Priekulėje vanduo veržiasi per pylimą, o kelias link Šilutės – nepravažiuojamas

Smarkiai kylant Minijos vandens lygiui, Priekulės seniūnijoje skelbiama ekstremalioji situacija.

Anot mero Broniaus Markausko, sprendimas griebtis šios priemonės priimtas pasitarus su Ekstremaliųjų situacijų operacijų centru (ESOC) ir atsižvelgus į tai, kad situacija mieste blogėja.

„Atsižvelgdamas į ESOC rekomendaciją, Priekulės seniūnijoje skelbiu ekstremaliąją situaciją. Minija neslūgsta, vandens lygis prie Lankupių šliuzo jau pasiekė stichinį, Priekulės mieste vanduo veržiasi per pylimą, o kelias link Šilutės – nepravažiuojamas“, – šeštadienio popietę savo „Facebook“ paskyroje pranešė B. Markauskas.

Meras taip pat pažymėjo, kad siekiant išvengti dar didesnės potvynio žalos Lankupių šliuzo nuspręsta neatidaryti.

„Šliuzo nuspręsta neatidarinėti, nes tokiu atveju gali būti pralaužti žemiau esantys pylimai, o taip pat tai galėtų pakenkti Klaipėdos vandenų vandenvietei, iš kurios tiekiamas geriamas vanduo. Praverta tik šliuzo šone esanti galerija, kad bent šiek tiek sumažinti vandens spaudimą“, – įraše rašė jis, pažymėdamas, kad Priekulės seniūnijoje dirba visos tarnybos, tad situacija yra nuolat stebima.

ELTA primena, kad intensyvus potvynis Kretingoje prasidėjo antradienį po pietų, kai mieste per dieną iškrito kone viso lapkričio mėnesio kritulių kiekis. Dėl smarkių liūčių savivaldybė surengė ekstremalių situacijų valdymo posėdį ir paskelbė ekstremalią situaciją dėl taršos pavojaus, į aplinką teko paleisti nuotekų.

Elta inf.