Prieš NKL čempionatą „Šilutė“ apšilo Italijoje ir Kinijoje

14550904 1295974010413813_661469721_oŠiandien atjaunėjusi „Šilutės“ vyrų krepšinio komanda startuos Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2016-2017 metų čempionate.

Pirmosios rungtynės vyks spalio 7 d. Jonavoje su „Petrochema – Dextera“, o antrąsias jie žais namuose spalio 8 d. su Raseinių „Rasais“.

„Šilutės“ komandoje šiemet apstu permainų. Prie komandos vairo stoja žinomas krepšinio treneris Robertas Kuncaitis (vyriausiasis treneris), jam talkins kitas šilutiškis krepšinio specialistas Laimonas Eglinskas (treneris) ir juknaitiškis Jonas Gavėnia (vadybininkas).

Žaidėjų gretose – šilutiškiai ir legionieriai iš kitų Lietuvos miestų bei užsienio.

Jauna „Šilutės“ komanda

Iš pernai „Šilutės“ komandoje žaidusių krepšininkų liko trys legionieriai: šilališkis Aurelijus Pukelis (205 cm), Darius Kibildis (180 cm) ir Modestas Žaunierūnas (182 cm). Taip pat komandoje liko ir pernai žaidę šilutiškiai Gvidas Galinauskas (šiemet baigė Šilutės sporto mokyklą, treneris K.Šernius) bei Adomas Vitkauskas (treneris P.Jonikas).

Prie komandos prisidėjo du jauniausi žaidėjai iš Šilutės sporto mokyklos – septyniolikmečiai Erikas Mikužis ir Mantas Balčiauskas,  kuriuos treniruoja A.Rauluševičius.

Komandoje žais ir švėkšniškis Justas Nausėdas (24 metai), Simas Raupys (23 m., 198 cm), Tomas Zdanevičius (20 m., 205 cm), Augustas Šuliauskas (21 m., 180 cm) ir iš Maltos kilęs Samuel Deguara (25 m., 225 cm).
14522417 1295974067080474_687998633_o
Treniruotėmis sotus nebūsi

Vasarą šilutiškiai negailėjo jėgų, intensyviai dirbo tiek lauke, tiek krepšinio salėje. Treneriai rengė atrankas ir stengėsi suburti gerą komandą. Bet vien treniruotėmis sotus nebūsi, tad draugiški krepšinio turnyrai mūsų vyrams tikrai buvo į naudą.

Gavusi kvietimą dalyvauti Italijoje vykusiame turnyre, „Šilutė“ išvyko jėgas išbandyti svetur. Italijoje „Šilutės“ varžovais buvo keturios JAV universitetų komandos iš Vašingtono, Kanzaso, Misūrio ir Misisipės valstijų bei viena italų ekipa. Pasak trenerių, varžovai buvo tikrai pajėgūs – šilutiškiai pralaimėjo penkerias rungtynes. Bet tai buvo puiki patirtis – kiekvienas susitikimas su varžovais atnešė žaidybinės praktikos.

Pailsėję šilutiškiai išvyko į Kiniją. Ši dviejų savaičių kelionė krepšininkams paliko neišdildomą įspūdį, ne vienas juokavo, kad ten jautėsi kaip žvaigždės: visi su jais norėjo nusifotografuoti, o sutiko su būgnais, kiekvienam įteikė gėlių.

Kinijoje „Šilutė“ žaidė dvejas rungtynes su kinų ekipomis ir trejas – su amerikiečių komandomis. Mūsiškiai įveikė visus varžovus.

Puikus pasirodymas ir Lietuvoje

Prieš savaitę „Šilutė“ dalyvavo draugiškame V.Bučinio atminimo taurės turnyre Tauragėje.

Finale susitiko tikrai viena kitos vertos komandos – iš Šilutės ir iš Jonavos. Pirmoje rungtynių dalyje lyderė buvo mūsų ekipa – po dviejų kėlinių pirmavo 46:41. Bet po ilgosios pertraukos jonaviškiai sugebėjo išsiveržti net dviženkle persvara 73:63.

Bet šilutiškiai, Kinijoje pajutę tiek pergalės skonių, nebuvo linkę nusileisti. Iki pat rungtynių pabaigos besivejančių vaidmenyje buvusi „Šilutė“ sugebėjo išlyginti rezultatą ir išplėšti pratęsimą 88:88.

Pirmajame pratęsime komandos pelnė po vienodą taškų sumą – 95:95. Teko jėgas bandyti antrajame pratęsime.

Jis buvo sėkmingas „Šilutei“! Per pridėtas 5 min. šilutiškiai pelnė 20 taškų, o jonaviečiai – 13, tad pergalės šokį šoko turnyro nugalėtojais tapusi „Šilutė“ 115:108.

Turnyre III vietą užėmė šeimininkų Tauragės krepšinio klubo žaidėjai, mače dėl III vietos įveikę Plungės „Olimpo“ ekipą.

Pažiūrėsime, ar taip gerai seksis mūsiškiams ir šį savaitgalį startuojančiame Nacionalinės krepšinio lygos 2016/2017 m. čempionate.

Beje, „Šilutės“ komandos vadybininkas J.Gavėnia teigė, kad po mėnesio ar dviejų „Šilutė“ galės žaisti naujoje aikštelėje – baigiamoje statyti Vydūno gimnazijos sporto salėje. Joje per krepšinio rungtynes tilps apie 600 žiūrovų.