Prieš vyresnius varžovus traksėdiškis užėmė antrą vietą

Žemaitijos vaikų stalo teniso varžybose Klaipėdoje 13-metis traksėdiškis Ernestas Pundinas, lankantis neformalaus vaikų švietimo grupės (treneris Jonas Piekautas) treniruotes, skynė pergales prieš gerokai vyresnius varžovus ir užėmė antrą vietą.

Prieš gerokai vyresnius varžovus traksėdiškius E. Pundinas (dešinėje) užėmė antrą vietą.

Puikiai žaidusi Karolina Uksaitė liko devinta, nes jai teko kovoti ir su berniukais. Pandemija palietė ir vaikų sportą. Traksėdžių neformalaus vaikų švietimo grupės vadovo J. Piekauto buvę lyderiai Lukas Raugevičius, Urtė Pavernikaitė jau nesiveržia treniruotis ir varžybose nedalyvavo. Karantinas slopina dalies vaikų norą judėti, varžytis, priverstinės atostogos išmušė daugelį iš reguliarių treniruočių grafiko. Vis dėlto ne visi tam pasidavė.

13-metė K. Uksaitė ir Šilutės sporto mokykloje besitreniruojantis E. Pundinas (treneris Artūras Silius), kurio brolis Karolis yra daugkartinis Šilutės rajono čempionas, pilni noro tobulinti stalo teniso įgūdžius. Vienu metu Ernestas buvo metęs stalo tenisą. J. Piekautas, padedamas berniuko mamos gudraudami prisiviliojo jį atgal į sporto salę. Dabar jis treniruojasi su dideliu entuziazmu, J. Piekautas tiki, kad E. Pundino pavardė dar nuskambės Lietuvos stalo teniso padangėje.

Žemaitijos vaikų pavasario taurės varžybose E. Pundinas įveikė ne vieną vyresnį žaidėją. Tik pusfinalyje jis pralaimėjo 16-mečiui klaipėdiečiui Matui Miliui, o kovoje dėl antros vietos susitiko su aštriu gynėju Deividu Navajausku (Gargždai) ir laimėjo.

Pirmenybėse dalyvavo 32 berniukai ir 24 mergaitės. Organizatoriai, būdami suinteresuoti mergaičių meistriškumo kėlimu įkėlė jas į berniukų turnyrą. Tačiau užimtos vietos skaičiuotos atskirai. Burtai pirmame rate K. Uksaitei parinko pajėgų varžovą, Karolina pralaimėjo ir turnyrinėje lentelėje smuktelėjo žemyn. Po to ji nugalėjo du berniukus ir dvi mergaites.

Galutinėje įskaitoje K. Uksaitė liko devinta. Pasak J. Piekauto, Karolina, neturėjusi daug treniruočių žaidė gerai, ir jei ne pralaimėjimas pirmame etape, galėjo užimti aukštesnę vietą.