Prieškalėdis bibliotekoje su karpiniais

biblioteka prieskaledinisŠilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos salėje vos tilpo visi, norintys pabūti kartu Advento pradžios pavakarę, pasigrožėti unikalia karpinių paroda „Lietuva mano širdy“, kurią dovanojo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus menininkės.
Svečiai būriavosi prie nepaprasto grožio ažūrinių karpinių, puošiančių sienas, o žvilgsnį kerėjo nuo lubų besileidžiančios trapios snaigės. Vakarą daina apie baltą tylą pradėjo Šilutės mišrus vokalinis ansamblis ,,Mingė“, vadovaujamas Reginos Jokubaitytės. Ne vienas svečias dar prisiminė, kaip karpiniais mūsų močiutės puošė lentynas, rankšluostines, šventųjų paveikslus, užuolaidėles. Popieriaus karpiniai nukeliavo sudėtingą kelią nuo tradicijos iki meno, apie tai kalbėjo parodos autorės.

Rūta Emigart Čiuželienė, Šilutės rajono tautodailininkų sekcijos pirmininkė, šiltai kalbėjo apie savo koleges, puikiai valdančias žirklutes ir kuriančias trapų grožį. Pačios Rūtos karpiniuose iškylantys mūsų krašto vaizdai, paslaptingi paukščių siluetai nukelia į širdžiai mielus prisiminimus, pažįstamus gamtos vaizdus.

Meistrė iš Klaipėdos Kristina Stasė Mažukaitienė dalijosi mintimis apie kūrybą ir pomėgį karpiniais iš arčiau parodyti unikalius šalčio kūrinius – snaiges. Išskirtinio grožio karpinius, skirtus Lietuvos šimtmečiui, pristatė skuodiškė Elvita Šeputaitė. „Karpau tik tada, kai sulaukiu įkvėpimo. Nekuriu ir pagal užsakymus. Man nepatinka būti įspraustai į rėmus, mėgstu kūrybinę laisvę“, – kalbėjo savamokslė tautodailininkė. E. Šeputaitės karpinių tematika įvairi – nuo tradicinių, liaudiškų motyvų iki dekoratyvinių, abstrakčių kompozicijų.

Joana Lukienė – Klaipėdos rajone kurianti profesionali grafikė, karpinių meistrė, aktyviai dalyvaujanti parodose. Ji į Šilutę atvyko su mama – kūrinių bendraautore, numezgusia mažulytes pirštinaites… adatomis. Šilutiškė tautodailininkė Teresė Lorenčienė yra tautosakos puoselėtoja, o karpiniais domėjosi nuo vaikystės.

Vakaras užsitęsė besivaišinant kafija su pyragaičiais, tautodailininkėms atsakinėjant į klausimus.