Pristatome geriausiųjų abiturientų devintuką

geriausi abiturientai 1pLiepos 14-ąją Šilutės Hugo Šojaus dvare karaliavo jaunimas – šįkart čia sukviesti tie, kas geriausiai išlaikė brandos egzaminus.

Šiemet išrinktas geriausių krašto abiturientų devintukas – tiek jų bent vieną, du ar tris brandos egzaminus išlaikė 100 balų. O vieno abituriento – Martyno Šapalo iš Vydūno gimnazijos – šimtukais įvertintos net keturių dalykų žinios.  
Metai derlingi šimtukų

Šiemet rajono bendrojo ugdymo mokyklose mokėsi 386 abiturientai.

Daugiausia abiturientų (be privalomojo lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino) laikė anglų kalbos egzaminą – 284 (2015 m. – 269). Antroje vietoje pagal populiarumą – matematika – šį egzaminą laikė 237 jaunuoliai. Mažiau moksleivių rinkosi istoriją – 151 (2015 m. – 174), biologiją – 128 (2015 m. – 142), fiziką ir geografiją – atitinkamai 41 ir 40, chemiją – 33 (2015 m. – 48), informacines technologijas (IT) – 20. Mažiausias skaičius dvyliktokų laikė rusų kalbą – 2, o vokiečių kalbą – tik 1 mokinys.

Visi šiemetiniai mokiniai išlaikė penkių mokomųjų dalykų valstybinius brandos egzaminus: tai užsienio kalbos (rusų, vokiečių), fizikos, geografijos ir IT.

Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja Rasa Žemailienė pasidžiaugė, kad šie metai vėl buvo derlingi šimtukų: jų mokiniai gavo 15 (2015 m. – 17, 2014 m. – 7).

Anglų kalbos egzaminą 100 balų išlaikė 4, matematikos ir IT – po 3, lietuvių kalbos ir literatūros ir fizikos – po 2, chemijos – 1 abiturientas.

Šimtukais nudžiugino 9 mokiniai: 7 jų – iš Šilutės Vydūno gimnazijos, 1 – iš Šilutės pirmosios gimnazijos ir 1 – iš Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos. Bendras jų gautų šimtukų skaičius – 15.

Šilutė lauks sugrįžtančių po studijų

Sveikindamas į padėkos renginį sukviestus geriausius abiturientus, jų mokytojus ir tėvelius, rajono meras Vytautas Laurinaitis pastebėjo, jog visa ši savaitė buvo brandos kelią užbaigiančių ir tai patvirtinančius dokumentus gaunančių abiturientų švenčių metas.

Šimtukus gavusius mokinius VLaurinaitis pavadino abiturientų elitu. Tai, anot mero, prestižas visam rajonui, nes reitinguose visi norime gerai atrodyti.

„Jūs daug dirbote ir pasiekėte maksimumą“, – sakė V.Laurinaitis, linkėdamas jauniesiems šilutiškiams tolesnės sėkmės ir tokių pat aukštų rezultatų visose jų veiklose. Ir pažadėjo, kad Šilutė visų jų lauks sugrįžtant po studijų.

Pasveikinti gabiausio ir darbščiausio Šilutės jaunimo atvyko ir Seimo narys Artūras Skardžius. Jis sakė, kad valstybei labai svarbu turėti išsilavinusius piliečius, kurie sugeba kryptingai orientuoti savo žinias.

„Ateitis priklauso jums, aš tikiu, kad jūs savo žinias parvešite namo, ir kad mes ateityje galėsime perduoti jums valstybės vairą“, – sakė Seimo narys.

Jis taip pat įteikė gėles visiems mokytojams, kurie, atiduodami savo širdį ir žinias, padėjo pasiekti savo mokiniams tokių aukštų rezultatų.

Savo moksleivių pasiekimais džiaugėsi ir Šilutės Vydūno bei Pirmosios gimnazijų vadovės. Marina Stirbienė sakė, jog tokie Vydūno gimnazijos moksleivių pasiekimai nebuvo netikėti, nes tai tie jaunuoliai, kurie atkakliai siekė tikslo ir stabiliai dirbo. Jaunuoliams ji linkėjo ir toliau nenuleisti kartelės.

Laima Spirgienė dėkojo ir moksleivius ruošusiems bei nuolat juos drąsinusiems Pirmosios gimnazijos mokytojams, ir juos visada palaikiusioms jų šeimoms, ir rajono valdžiai, kasmet surengiančiai gražią gabiausių jaunuolių pagerbimo ceremoniją, kuri prasmingai uždaro mokyklinių metų ratą.

geriausi abiturientai sapalas martynas 4

Martynas Šapalas, Vydūno gimnazija
Keturi šimtukai: matematika, fizika, chemija, informacinės technologijos.

Vertinant tokius Martyno egzaminų rezultatus, jį galima vadinti  vunderkindu.

Martynas prisipažino, jog nuo mažens yra labai smalsus, tad, matyt, tai ir sukrovė jam didžiulį žinių bagažą. „Net tėvai man dažnai primena, kad būdamas mažas žiūrinėdavau visokias enciklopedijas. Kai pradėjau mokytis Šilutės pradinėje mokykloje, turėjau nuostabią mokytoją Laimą. Ji, matydama mano pastangas, nuolat skatindavo ir, manau, tai padėjo ateities pasiekimams tvirtą pamatą“, – sako Martynas.  

Vaikinas visus 12 mokslo metų labai mėgo matematiką, domėjosi geografija, o pradėjęs mokytis Vydūno gimnazijoje dar labiau praplėtė savo akiratį.

Anot Martyno, prie to prisidėjo ir „neeiliniai mokytojai, su kuriais jis kalbėdavo ne tik apie mokyklą, bet ir gyvenimo temomis“. Mokydamasis 9 klasėje Martynas pradėjo lankyti Šiaulių universiteto papildomo ugdymo fizikos mokyklą „Fotonas“, o po vienos respublikinės fizikos olimpiados, kurioje dalyvavo, gavo kvietimą į Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto mokyklą „Fizikos olimpas“.

„Pastebėjau, kad kuo daugiau veiklos, tuo daugiau suspėji“, – prisipažįsta Martynas, kuris 10 klasėje vis labiau ėmė domėtis programavimu, informacinėmis technologijomis. Šiose strityse vaikinas daug ko išmoko savarankiškai ir galėjo dalyvauti Lietuvos mokinių informatikos olimpiadoje, programavimo konkursuose – juose užimdavo prizines vietas.

Daugiau nei prieš 2 metus susidomėjęs programavimu, jis ėmė galvoti ir apie informatikos studijas. Teko kaip reikiant pasukti galvą renkantis universitetą.

„Turėjau minčių studijuoti užsienyje, Škotijos Edinburgo universitete. „Sąlygos ten mokytis yra neblogos, be to, turiu ten studijuojančių pažįstamų, iš kurių gaunu daug informacijos. Tačiau galiausiai nusprendžiau studijuoti Lietuvoje. Dabar liko tik kelios dienos iki prašymų studijuoti pateikimo pabaigos. Esu užrašęs vienintelę studijų programą – „Vilniaus universitetas, Programų sistemos“. Atrodo neblogai, nes čia yra aukštas stojamasis balas, todėl įstoja gerai išlaikę egzaminus žmonės, kurių dauguma – motyvuoti, o studijų aplinka, kolegos irgi yra lemiantys veiksniai“, – pasakojo Martynas.

Martynas vienintelis iš rajono abiturientų yra pakviestas į geriausių visos Lietuvos abiturientų pagerbimo ceremoniją Vilniuje, Valdovų rūmuose.

geriausi abiturientai  kungelis 1Žygimantas Kungelis, Vydūno gimnazija
Du šimtukai: matematika, informacinės technologijos.

Žygimantas ketina studijuoti Vilniaus universiteto matematikos ir informatikos fakultete.

„Norėčiau gilinti žinias matematikos srityje, todėl pasirinkau matematikos ir matematikos taikymo studijas. Šį apsisprendimą paskatino įvairių sunkių uždavinių sprendimas – patinka rasti kelią iki rezultato“, – sakė abiturientas, kuris turi didelę svajonę – nuveikti kažką svarbaus mokslo labui.

Tačiau mokslai – ne vienintelis Žygimanto užsiėmimas. Laisvalaikiu jis mėgsta žaisti lauko tenisą, bėgioti krosus, skaityti knygas ir, be abejo, spręsti įvairius matematinius uždavinius.

„Už savo pasiekimus labiausiai norėčiau padėkoti tėveliams, savo nuostabiam broliui, mokytojams ir draugams“, – sakė jis.

geriausi abiturientai  ramanauskaite 3Rūta Ramanauskaitė, Vydūno gimnazija
Du šimtukai: lietuvių kalba ir literatūra bei anglų kalba.

Nuo mažens mylinti teatrą ir muziką mergina ir šiandien menui nėra abejinga. Ji ir mokykloje vaidino, režisavo spektaklius, grojo pianinu ir gitara, dainuoja. Kita Rūtos mėgstama veikla – savanorystė įvairiuose socialiniuose renginiuose, vaikų stovyklose, muzikos festivaliuose, be šios veiklos nepraeina nė viena jos vasara.

Aktyvi mergina svajoja studijuoti meno vadybos programą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Rūta tikisi, kad pasirinkusi šiuos mokslus galės sujungti visus savo pomėgius ir nuveikti daug gero visuomenės labui.

„Jaučiuosi, lyg jau būčiau įstojusi (nors stojimai dar nesibaigė, bijau prisišnekėt), nes visi man reikalingi egzaminai (tarp jų – ir stojamasis) pasisekė, bendras konkursinis balas – 9,72. Labai laukiu studijų, dažnai apima jausmas, kad paskutinis vasaros mėnuo bus ilgiausias mano gyvenime“, ¢ atviravo šilutiškė.   Rūta irgi dėkoja savo tėvams už kantrybę. „Kai sėdėjau per dienas savo kambaryje, apsikrovusi vadovėliais, grožine literatūra, ir ruošiausi egzaminams, pamiršdavau susitvarkyti kambarį, padėti gaminti vakarienę ar tiesiog pasikalbėti. O juk be jų paramos tokių rezultatų nebūčiau pasiekusi“, – sakė abiturientė.

geriausi abiturientai  montvydasTomas Montvydas, Vydūno gimnazija
Du šimtukai: matematika ir fizika.

Tomas tikisi bei svajoja ateityje dirbti su technologijomis, robotais, o galbūt – ir laboratorijoje.

Dėl tikslios studijų programos jis dar dvejoja, bet studijuoti ketina Vilniaus universitete, Fizikos fakultete. Tomas jaučia dėkingumą už savo pasiekimus fizikos mokytojui E.Regelskiui ir matematikui E.Čiuželiui. Anot abituriento, būtent šių mokytojų įdomios pamokos jį įkvėpė domėtis fizikiniais reiškiniais ir technologijomis.  

Tomas sako turintis be galo daug gražių prisiminimų iš mokyklos, bet savo laiką jis skyrė ne tik mokslams. Jis, kaip ir bendraamžiai, klausosi muzikos, skaito knygas, eina susitikti su draugais. Tiesa, laisvalaikį stropiam ir žingeidžiam mokiniui ne kartą teko aukoti ruošiantis ir dalyvaujant įvairiose olimpiadose. 

geriausi abiturientai gudaitis rolandas 6Rolandas Gudaitis, Vydūno gimnazija
100 balų – anglų kalba.

Rolandas save vadina humanitaru, o kai kurių tiksliųjų mokslų atsisakė nuo 10 klasės. Norėdamas tobulinti užsienio kalbų žinias jis laisvalaikiu daug susirašinėjo ir kitaip bendravo su angliškai ir rusiškai kalbančiais užsieniečiais.
Vaikinas žada studijuoti Lietuvos karo akademijoje tarptautinius santykius ir politologiją. Jis sako nuo vaikystės svajojęs būti kariškiu: jau trečioje klasėje pasakė, jog būsiąs „didelis kareivis“.

Rolandas sako, kad laisvalaikio jam užteko viskam, ne tik mokslams.

Kariškio duonai jis ruošėsi jau seniai, nes yra Šilutės šaulių kuopos narys, o pastaraisiais metais – ir kuopos vado pavaduotojas.

Kodėl paviliojo kariški mokslai? Nors jo tikslo siekimas byloja priešingai, bet į tokį klausimą vaikinas atsako itin savikritiškai. Jis tikina esantis… labai nepastovus (mes pataisome, jog gal greičiau žingeidus), todėl ieškojęs galimybių gyvenime rasti tokią vietą, kur nebūtų rutinos, nuolat tektų judėti į priekį ir mokytis ko nors naujo. „Kariuomenėje bus visko“, – mano Rolandas.

geriausi abiturientai  juknaite 2Otilija Juknaitė, Švėkšnos „Saulės“ gimnazija
100 balų – lietuvių kalba ir literatūra.

Nedaugžodžiaudama apie ateities planus mergina prisipažino, jog svajoja apie biochemiją.

„Jeigu pavyks, ketinu studijuoti Lietuvos sveikatos mokslų universitete veterinarinę ir medicininę biochemiją. Šias studijas renkuosi todėl, nes man įdomi ši sritis bei darbas laboratorijoje“, – sakė ji.

Laisvalaikiu mergina mėgsta keliauti ir skaityti knygas, o tai, anot jos, neįkainojamai plečia akiratį.

Matas Šilinskas, Vydūno gimnazija
100 balų – informacinės technologijos.

geriausi abiturientai  silinskas matasPaklaustas apie ateities planus, vaikinas prisipažino, jog svajoja studijuoti Vilniaus universitete, gilinti žinias apie programavimą.

„Man tai patinka. Be to, programavimas – viena populiariausių profesijų“, – sako vaikinas, kuris ne vien sėdi prie kompiuterio, bet mėgsta aktyvų laisvalaikį – dažnai su draugais žaidžia tinklinį, važinėja dviračiu ir apsilanko sporto salėje.

Jis už viską dėkoja savo mokytojams, kurie, anot jo, puikiai atliko savo darbą perduodami žinias. Dėkoja savo tėvams, nes jie sudarė visas sąlygas, kad sūnus pasiektų aukštų rezultatų.

geriausi sbiturientai neringa mikutyte 2Neringa Mikutytė,  Vydūno gimnazija
100 balų – anglų kalba.

Neringa nedalyvavo geriausių abiturientų pagerbimo šventėje, nes tuoj po egzaminų išvyko atostogauti į užsienį.

Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė sakė, jog mergina yra humanitarė, jos atestato vidurkis – 9,67 balo.

Justina Raulušonytė, Šilutės pirmoji gimnazija
100 balų – anglų kalba.

geriausi abiturientai raulusonyte copyStoniškiuose gyvenanti Justina taip pat neatvyko į ceremoniją, nes jau yra įsidarbinusi. Jai skirtą Savivaldybės padėką įsipareigojo perduoti Pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė.

Justiną direktorė apibūdina kaip ypač tikslingą ir kryptingą merginą, atkakliai siekiančią savo tikslo – tapti gydytoja. Ji yra sakiusi, jog jei į medicinos studijas nepavyks įstoti iš pirmo karto, tai darys ir antrą, ir trečią kartą.

Visi dalykai Justinai sekėsi vienodai gerai, ji ypač mėgo biologiją, chemiją ir matematiką, ne kartą dalyvavo olimpiadose. Justina mokykloje mokėsi anglų kalbos, bet savarankiškai dar išmoko ir vokiečių, tad dabar jau gali ir šia kalba pasikalbėti.

Laisvalaikiu mergina žaidė tinklinį, grojo gitara.