Pristatyta ketvirtoji I. Zarambaitės knyga

 

Zarambaites knygaŠilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko naujausios Ignės Zarambaitės knygos „Stebuklingi senelio batai“ pristatymas. Susitikime dalyvavo Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos pradinukai su mokytojomis Violeta Lukočiene ir Janina Šerlinskiene.

Viešnia vaikams papasakojo apie savo ieškojimus, minčių ar įspūdžių aprašymą ankstyvoje vaikystėje, vėliau knygų rašymą, įvairią kūrybą – nuo rankų darbo lėlių iki meno kūrinių ant savo namų sienų, kaip vaikystėje susidomėjo futbolu, apie pirmuosius tėčio dovanotus futbolo batelius, kurie dabar yra vienas jos talismanų. Ji užsiminė ir apie kitus du savo talismanus – iš vaikystės likusį meškiną ir apyrankę. Talismaną – raktelį, turi ir jos lėlė, knygos personažas Elija.

Dauguma dalyvių jau buvo skaitę knygas „Emilio laiškas“ ir „Skudurinukė“, o knygą „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“, skirtą vyresniems skaitytojams jie perskaitys vėliau.

Labiausiai Ignė akcentavo savo lėles – Enriką, Eliją ir skudurinę lėlę Uršulę. Lėlę, anot autorės, ji pradeda kurti nuo širdies, nes „svarbiausia kuriant lėlę įdėti širdį“. Tuo vaikai įsitikino dalyvaudami edukacinėse lėlių dirbtuvėse. Jie sužinojo, kad kūrėjos namuose gyvena angelas – Širdžių saugotojas.

Pristatydama šiemet išleistą knygą „Stebuklingi senelio batai“ Ignė paskaitė ištrauką, kurią išklausę vaikai turėjo atsakyti į klausimus. Vaikai atsakė teisingai, nes buvo skaitę I. Zarambaitės knygas.

Vėliau visi kartu kūrė personažus iš kartono ir tekstilinio popieriaus, kiekvienas susikūrė po žmogeliuką, kuris galbūt taps savotišku talismanu. Juolab, kad ne vienas ant jo paprašė autorės autografo.

Šiemet knygų autorei skirta Lietuvos kultūros tarybos stipendija kūrybinei veiklai – grožinei literatūrai vaikams ir jaunimui rašyti. Tad ne už kalnų laikas, kai bus parašyta pasaka vaikams – antroji knygos „Emilio laiškas“ dalis bei kūrinys jaunimui.