Privatus darželis. Kokie jo privalumai?

 

gallery-3-500x500Daugumai vaikų darželis yra jų švietimo pagrindas. Tai vieta, kur jie žaidžia ir kartu mokosi. Darželio lankymas – svarbus žingsnis mažo žmogaus gyvenime, neretai lemiantis jo tolesnę nuomonę apie švietimo įstaigas. Tai reiškia, jog jeigu vaiko patirtis darželyje bus neigiama (auklėtojos šiurkščiai elgsis, vaikui nebus skirta pakankamai dėmesio ir pan.), tuomet labai tikėtina, kad jis nenoriai eis ir į mokyklą. Ankstyvosios patirtys labai giliai išlieka vaiko atmintyje.

Išrinkti gerą vaikų darželį vaikui yra sunkus sprendimas tėvams. Jei svarstote tarp valstybinio ir privataus darželio, reikia apsvarstyti keletą dalykų. Turėkite omenyje, kad kiekvienas valstybinis vaikų darželis ir kiekvienas privatus darželis yra skirtingas. Tad galima rasti tikrai puikių valstybinių darželių ir nevykusių, pervertintų privačių darželių. Atminkite, jog svarbiausia ne darželio patalpų grožis (nors tai irgi svarbu), tačiau jame dirbantys žmonės. Jeigu su vaikais dirbs savo darbą mylinčios, vaikus mylinčios, atsidavusios auklėtojos bei auklytės, jūsų atžala tokiame darželyje jausis puikiai net jeigu jis nėra moderniai įrengtas ir pan. Svarbiausia vaikui yra dėmesys ir meilė, o mažieji tai puikiai jaučia, jų neapgausi.

Mokymas ir ypatingas dėmesys

Dažniausiai privačiuose vaikų darželiuose dirba daugiau pedagogų, mažesnės vaikų grupės, todėl kiekvienam vaikui skiriama daug individualaus dėmesio. Tai leidžia geriau atskleisti kiekvieno mažylio talentus, padėti juos ugdyti ir pan. Privačiuose darželiuose yra galimybė daug dėmesio skirti itin gabiems vaikams, atskirai dirbti su jais.

Nematerialusis turtas: vertybės ir ugdymo pobūdis

Daugelis privačių mokyklų sąmoningai sutelkia dėmesį į konkrečias vertybes, įskaitant sąžiningumą, draugystę, pagarbą, vienybę. Tai dažniausiai yra vadinama „savybių ugdymu“. Privatūs darželiai sąmoningai orientuojasi ne tik į vaiko intelektualų vystymąsi, bet ir į jo moralinį, pilietinį ir elgesio vystymąsi.

Resursai

Privatūs darželiai turi įvairesnių, įdomesnių ugdymo priemonių, pavyzdžiui, įvairių muzikos instrumentų, technologinių priemonių ir kt. Be to, juose paprastai būna pradedama mokyti tam tikrų užsienio kalbų. Taigi vaikas yra kokybiškiau lavinamas.

Privatus darželis ar valstybinis darželis – kiekvienų tėvų pasirinkimas pagal norus, finansines galimybes. Kad ir kokį darželį parinksite vaikui, svarbiausia, kad ten jam būtų gera, jauku bei saugu.