Pro atvertas duris į meno pasaulį išlydėta nauja karta

Meno mokykla_1Miesto gimtadienio išvakarėse į džiaugsmingą šventę kvietė Šilutės meno mokyklos absolventai. Renginys prasidėjo Dailės skyriaus mokinių baigiamųjų darbų pristatymu ir aptarimu, o vėliau tiek dailiokai, tiek muzikos mylėtojai džiaugėsi įteiktais mokyklos baigimo diplomais.

Šilutės meno mokyklos vidiniame kiemelyje baigiamuosius darbus pristatė 24-osios Dailės skyriaus laidos mokiniai. Šiais metais jų Šilutėje buvo 16. Dar po keletą mokinių savo darbus buvo pristatę kiek anksčiau ten, kur ir mokėsi: 3 Kintuose bei 5 Švėkšnoje įkurtuose Dailės skyriuose.

Pristatydami baigiamuosius darbus mokiniai išsakė savo idėjas, mintis, kaip gimė kūrinys, kaip sekėsi jį įgyvendinti. Taip pat dėkojo savo mokytojams Andriui Sirtautui, Dainai Nognienei, Živilei Skirkevičienei. Meno mokykla_2

Atvykusieji į dailiokų baigiamųjų darbų pristatymą pamatė ir tapybos, ir grafikos, ir erdvinių – skulptūriškų bei kompiuterinės grafikos darbų. Anot mokytojo A.Sirtauto, kompiuterinės grafikos darbai Šilutėje yra istoriniai, nes jie mokykloje daryti pirmą kartą.

Po šių darbų pristatymo vyko iškilmingas Šilutės meno mokyklos baigimo diplomų įteikimas. Renginys prasidėjo iškilmingu Meno mokyklos pučiamųjų orkestro atliekamu maršu, kurio metu į salę įėjo daugiau nei pusšimtis absolventų: dailės, muzikos ir šokio mokinių, kurie jau atsisveikino su mokykla. Anot mokyklos direktorės Daivos Pielikienės, tokią akimirką užlieja neeilinė nuotaika: rodos, ir džiugu, ir liūdna. Per visus tuos metus, anot direktorės, mokiniai Meno mokykloje paliko dalelę savęs, o mokytojai taip pat atidavė jiems savo dalį.

„Mes atvėrėme jums langą į meno pasaulį, o dabar į jį atveriame ir duris“, – linkėjo išlydimiems mokiniams direktorė. Ji sakė, kad visi mokiniai, kurie baigia Meno mokyklą, visada bus čia laukiami. Šilutės meno mokykla jų lauks kaip profesionalų, kaip meno mylėtojų, galbūt ir kaip mokytojų, ateityje padėsiančių atverti duris į meną kitoms augančioms kartoms. Juk ne paslaptis, kad ne vienas šiuo metu Šilutės meno mokykloje dirbantis mokytojas kažkada joje irgi mokėsi.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.