Prof. A.Piročkinas: „Dėkoju Jums, kad mane prisimenate…“

prof pirockinas ubartasTokiu sakiniu savo atsiųstą laišką F.Bajoraičio viešajai bibliotekai pradėjo žinomas lietuvių kalbininkas, Šilutės kraštietis hab. dr. prof. Arnoldas Piročkinas, atsiuntęs dovanų naują, vertingą ir iki šiolei bibliotekoje neturėtą, autorių kolektyvo parengtą knygą „Visaverčio gyvenimo vadovas“ (Alma littera, Vilnius, 2012).

Leidinyje dvidešimt autorių – ekspertų pataria, kaip būti protingiems, laimingiems ir veikliems.

Laiške bibliotekai kraštietis rašo: „Aš iš anksto užsisakydamas šį vadovą žinojau, kad perku ne sau, o Jūsų bibliotekai“.

Buvęs 1949 metų Šilutės pirmosios vidurinės mokyklos (dab. Šilutės pirmoji gimnazija) auklėtinis prof. A.Piročkinas pasaulio šilutiškių sueigos „Šviesos parnešti, gera padaryti…“ metu viešajai bibliotekai jau yra padovanojęs senuosius Vydūno leidinius „Jūrų varpai“ (1920), „Mūsų uždavinys“ (1921), „Tauresnio žmoniškumo užtekėjimas“ (Detmoldas, Vokietija, 1948), poeto Bernardo Brazdžionio pokario metų (1947, 1948) poezijos leidinius, vertingų šiuolaikinės literatūros autorių kūrinių.

Profesorius taip pat asmeniškai lėšomis rėmė bibliotekininkų organizuotą pasaulio šilutiškių sueigą „Šviesos parnešti, gera padaryti…“, nuolat palaiko bičiuliškus ryšius su biblioteka, kurią dabar įvairiuose pasaulio kampeliuose gyvenantys išeiviai iš Šilutės vadina pasaulio šilutiškių ambasada.

Bibliotekos bendruomenės vardu direktorė Dalia Užpelkienė išsiuntė prof. A.Piročkinui padėkos laišką. O su naujuoju leidiniu šilutiškiai gali susipažinti jau dabar bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje.