Profesinę šventę minėjo žmonės, dirbantys širdimis

P9286245Geriausi rajono žmonės – tie, kurie kasdien lenkiasi prie ligonio, rūpinasi užmirštu senoliu ar tėvų pamirštu vaiku, penktadienį rinkosi Saugose – čia vyko kasmetinė rajono socialinių darbuotojų sueiga jų profesinės šventės proga.

Kaip ir kasmet, išrinkta geriausia metų socialinė darbuotoja ir metų socialinis partneris. Geriausia socialine darbuotoja šiemet pripažinta Lina JUZAITIENĖ, Vainute dirbanti su socialinės rizikos šeimomis, o Metų partnerio vardas suteiktas reabilitacijos centrui VšĮ „Gabrielius“, įsikūrusiam Vyžių kaime.

Gėlėmis ir pagarba tądien apdovanoti ir kiti socialiniai darbuotojai.

Metų socialinė darbuotoja – L.Juzaitienė

Savivaldybės pavaldumo socialinėse įstaigose ir seniūnijose iš viso dirba 86 socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai. Todėl Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis pastebėjo, jog išrinkti geriausią iš jų kasmet būna labai nelengva. Nes vargu ar yra toks matas, kuriuo būtų galima tiksliai išmatuoti kiekvienos darbuotojos indėlį sprendžiant rajono socialines problemas, kiekvienos jų iniciatyvą.

Šiemet ypač išskirtas vainutiškės L.Juzaitienės darbas, ji tapo trečiaja rajono Metų socialine darbuotoja. Nuo 2007-ųjų Vainute dirbanti moteris už savo atsakingą požiūrį į darbą jau pelnė ir seniūnijos vadovų pagarbą.

„Linai nuolat tenka stebėti apie 20 šeimų, ieškoti geriausių sprendimų rūpinantis jose augančiais vaikais, stebėti, kad joms skiriamos pašalpos nebūtų išleistos netinkamiems pirkiniams. Ir ji tai daro ypač atsakingai, kai reikia, pasitelkia ir mokyklos socialines darbuotojas“, – sakė Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus.  

Jau devinti metai renkamas ir socialinis partneris – įstaiga ar įmonė, labiausiai talkinusi socialiniams darbuotojams visus metus. Šiemet išskirtas ypatingas VšĮ „Gabrielius“ darbas, tad padėką atsiėmė šio centro vadovas Valdas Miliauskas.

Dėkota visam būriui geriausiųjų

Savivaldybės administracijos padėkos raštai tądien įteikti ir visai grupei ilgamečių, atsakingai dirbančių socialinių darbuotojų.
P9286247
Už dviejų dešimtmečių kompetentingą ir inovatyvų vadovavimą padėkota Šilutės senelių globos namų direktorei Danutei Valodskienei, už nuoširdų darbą padėkos įteiktos Socialinės paramos skyriaus specialistėms Juzefai Mikalauskienei ir Justinai Tamošauskaitei; Renatai Skvirbienei, dirbančiai su Šilutės seniūnijoje gyvenančiomis socialinės rizikos šeimomis, kurios augina vaikus; kintiškei Jadzei Makarienei, vainutiškei Martai Miliauskienei, Janinai Urbonienei bei Rasai Kikelienei iš Saugų vaikų globos namų, Zelmai Šertvytienei – Šilutės senelių globos namų socialinio darbuotojo padėjėjai bei Elytei Jovarauskienei, Socialinių paslaugų tarnybos prie Šilutės senelių globos namų lankomosios priežiūros darbuotojai. Padėką pelnė ir Saugų vaikų globos namų direktorius Eugenijus Judeikis.

„Su socialiniais darbuotojais ir toliau gražiai bendradarbiaujame, nes visi dirbame su tais pačiais žmonėmis. Tas bendradarbiavimas visada malonus, visada randame atramą“, – sakė 2007-ųjų socialinio partnerio – „Sodros“ atstovė Birutė Kleinaitė. Ji pastebėjo, jog mūsų rajono socialiniai darbuotojai visų skurstančiųjų ir vargstančiųjų problemas žino nuo A iki Ž.

„Kiti dirba rankomis ir galva, o jūs dirbate širdimi“, – kreipdamasis į šventės kaltininkus sakė rusniškis Raimondas Plikšnys. Šventinį socialinių darbuotojų stalą jis papildė rusniškių gamintais rūkytais produktais.

Pasidalijo patyrimu

Socialiniai darbuotojai taip jau įpratę, kad profesinę savo šventę dar ir darbo patyrimu dalijasi. Šiemet jie išklausė Socialinės paramos skyriaus l.e.p. vedėjos Virginijos Paulauskienės ir jos pavaduotojos Audros Barauskienės pranešimų apie socialinės paramos naujoves šalyje ir mūsų rajone.

Šilutės seniūnijos darbuotoja Lina Ozgirdaitė pasakojo apie Klaipėdos universiteto studentų meninį projektą „Pagarbą ir meilę jungia žvakės šviesa“, o vainutiškė L.Juzaitienė pasidalijo pastebėjimais apie Vaikų gynimo dienai organizuotą renginį.

Didelis būrys socialinių darbuotojų atsakingai dirba ir Šilutės senelių globos namuose. Visos jos pagerbtos praėjusią savaitę. Čia surengtas bendras renginys socialinio darbuotojo ir Pagyvenusių žmonių dienoms paminėti. Globotiniams ir jų globėjoms vaidino mokiniai, popietės metu prie arbatos puodelio socialinėms darbuotojoms įteiktos gėlės, joms už darbą dėkojo direktorė D.Valodskienė.