Profesionalus rengiantys Lietuvos treneriai dalyvavo UEFA kursuose Turkijoje

P3270122 Lietuvos futbolo trenerių delegacija kovo 25-28 dienomis viešėjo Stambule, kur vyko UEFA planiniai kursai didelio meistriškumo futbolininkų (elito) rengimo klausimais. Mūsų šalies futbolo specialistai gilino savo žinias ir sėmėsi patirties.

Į Turkiją vyko 11 įvairaus amžiaus Lietuvos futbolo rinktinių, futbolo mokyklų treneriai. Tarp jų – ir VšĮ „Šilutės sportas“ futbolo treneris Svajūnas Česnulis.

Kartu su treneriais iš Lietuvos mokymuose dalyvavo Makedonijos ir Juodkalnijos specialistai. Dalyviai sugrupuoti neatsitiktinai, nes šios šalys panašios savo gyventojų skaičiumi, futbolininkų rengimo struktūra.

Kursų pradžioje dalyviai buvo supažindinti su Turkijos kultūra, istorija, meno pasiekimais.

Seminare pranešimus skaitė UEFA darbuotojai, Turkijos jaunimo futbolo specialistai, atsakingi už elito futbolininkų rengimą, – Deniz Cengiz, Cezmi Turhan. Taip pat kiekvienos delegacijos atstovai pristatė savo šalių jaunųjų futbolininkų rengimo struktūrą, pasidalijo problemomis dirbant šioje srityje.P3260105

Treneriai aplankė sporto klubų „Galatasaray“ ir „Fenerbahce“ sporto bazes, jose stebėjo klubų akademijų praktines jaunųjų futbolininkų pratybas, diskutavo su treneriais futbolininkų rengimo klausimais.

 Treneriams buvo suteikta galimybė stebėti 2014 m. Pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynes tarp Turkijos ir Vengrijos rinktinių.

„Delegacijų nariams buvo sudarytos geros darbo ir gyvenimo sąlygos, tačiau treneriai pasigedo didesnio kiekio praktinių pratybų stebėjimo ir analizavimo, nes tai, ką pamatė praktikoje, – per mažai. Suprantami geri organizatorių ketinimai, noras parodyti kuo daugiau, tačiau Turkijos gyvenimo ritmas darė savo: dideli atstumai, spūstys keliuose, vėlavimai neleido visur suspėti laiku ir įvykdyti visos numatytos programos. Tačiau organizatorių svetingumas, geranoriškumas kompensavo visus nesklandumus“, – LFF.lt sakė grupės vadovu buvęs techninio vystymo asociacijos direktorius Rimas Kazakevičius.