Profesorė D.Pociūtė literatūriniam rudeniui pristatė Abraomą Kulvietį

100 1121F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Laučių filiale vyko susitikimas su kraštiete Dainora Pociūte – habilituota humanitarinių mokslų daktare, Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros profesore, tyrinėjančia reformacijos istoriją ir ankstyvųjų Naujųjų laikų intelektualinę istoriją.

Susitikimas surengtas pasitinkant literatūrinį rudenį „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį 2012“. Šiam renginiui D.Pociūtė pristatė naują savo  knygą „Abraomas Kulvietis: pirmasis Lietuvos reformacijos paminklas“.

Į susitikimą su viešnia, kilusia iš Laučių, atėjo buvę mokytojai, klasės draugai, kaimynai. Jiems D.Pociūtė pasakojo apie savo istorinius tyrinėjimus, apie naujausią knygą.

Knygoje įtaigiai pasakojama apie pirmąjį Lietuvos intelektualą, vieną žymesnių XVI a. asmenybių, lietuvių raštijos pradininkų, kultūros veikėją, baigusį Krokuvos, Leipcigo, Liuveno, Vitenbergo ir Sienos universitetus. Pastarajame jis įgijo pasaulietinės ir bažnytinės teisių daktaro laipsnį. Autorei pirmajai pavyko rasti įrašus, patvirtinančius šį faktą.

Po studijų Vakarų Europoje, kur mokėsi senovės kalbų (graikų, hebrajų, lotynų), A.Kulvietis grįžo į Lietuvą ir, remiamas karalienės Bonos Sforcos, Vilniuje, Valdovų rūmuose, įkūrė pirmąją aukštesniąją mokyklą bajorų vaikams.

D.Pociūtė pasakojo apie savo mokslinę sėkmę ieškant A.Kulviečio 1543 metais sukurto tikėjimo išpažinimo „Confessio fidei“ teksto. Šį tekstą autorė rado Anglijoje, Durhamo universiteto bibliotekoje. Tai yra vienintelis iki šiol žinomas knygos, kurioje išspausdintas šis A.Kulviečio veikalas, egzempliorius.

Laučių bibliotekai viešnia padovanojo savo knygą apie A.Kulvietį.

spaudos remimo fondas Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.