Proginių drabužių salone „Studija R“ – madingi modeliai visiems

Nors karantinas ir pristabdė gyvenimą, jauni žmonės kuria šeimas, o ta proga nori ir pasipuošti, – sako Šilutėje, Tilžės ir M. Jankaus gatvių sankryžoje įsikūrusio vestuvinių ir proginių drabužių siuvimo ir nuomos salono „Studija R“ šeimininkė Raimonda Meiliutė.

Salono duris moteris atvėrė vos prieš porą savaičių, tačiau drabužių siuvimo praktikos ji turi nemažai: 8 metus Raimonda gyveno Londone, kur dirbo viename iš dizainerio Alexander McQueen salonų.

Parduoda, siuva, nuomoja

Įžengus į „Studiją R“ pasijauti it baltų gulbių karalijoje. Vestuvinį apdarą nuotakos čia gali išsirinkti iš maždaug kelių dešimčių modelių. Vienos suknelės daugelio lietuvių akiai dar nuo seno įprastos prabangios, pūstos, su gausybe tiulio. Kitos priešingai – išties kuklios, minimalistinio stiliaus, lengvos ir dvelkiančios jaunatviškumu.

Ne mažiau įvairus ir pamergėms skirtų bei proginių aprėdų asortimentas. Jaunos ir vyresnės moterys, norinčios suspindėti renginyje išties čia galės išsirinkti įvairių modelių ir spalvų suknelių.
Salono šeimininkė turi kuo aprengti ir vaikus, vyrus bei jaunuolius. O tie, kas visgi neišsirinks iš esamo gausaus asortimento, galės užsisakyti norimą drabužį. Mat Raimonda pati siuva – ji yra plataus profilio siuvėja.

Kiek nuotakų, tiek nuomonių

Raimonda pasakoja, kad šilutiškių grožio suvokimas ir poreikiai gana įvairūs. Ne vienam į renginį išsiruošusiam klientui, ypač – klientėms neretai tenka patarti, kokio ilgio ar modelio drabužis tiktų labiau. Tačiau pasitaiko klienčių, kurios nenori girdėti jokių patarimų – jos tiesiog pačios gerai žino ko nori ir perkalbėti jų nepavyksta.

Panaši situacija ir su jaunamartėmis. Raimonda jau pastebėjo, kad jos žodžiais tariant, kiek nuotakų tiek ir nuomonių.

„Visada stengiuosi patarti, kas žmogui labiau tiktų, nes noriu, kad jis džiaugtųsi drabužiu, kad gerai su juo ne tik jaustųsi, bet ir atrodytų. Man gražiausia ta nuotaka, kurios suknelė, net ir kukli jai labai tinka“, – sako „Studijos R“ šeimininkė.

Ji pastebi vieną pastarųjų metų naujieną: nuotakos ir pamergės vis dažniau renkasi nebe ilgas sukneles, bet vadinamąjį midi ilgį – iki pusės blauzdų. Visgi ir šis ilgis tinka ne visoms figūroms, tad Raimonda modeliuodama tokią suknelę žiūri, ar jis tiks konkrečiai moteriai. Anot jos, kuriant drabužį konkrečiam žmogui reikia atsižvelgti net į jo elgesį bei charakterį.

Prisimindama darbą Londone R. Meiliutė pasakoja pastebėjusi, kad ypač turtingi ir madą gerai išmanantys tenykščiai žmonės rengiasi neįtikėtinai kukliai. O užsienio dizaineriai, jos pastebėjimu, paprastai orientuojasi ne į vieną mados kryptį.