Programa „Veikli Šilutė“ atvėrė didžiules galimybes ne tik jaunimui, bet ir darbdaviams

Prasidėjusį rudenį džiugiomis nuotaikomis gyvena jaunimo programos „Veikli Šilutė“ vykdytojai mūsų rajone. O rezultatai – tikrai puikūs. Projekte dalyvavo net 37 jaunuoliai, kurie vasaros metu, liepos - rugpjūčio mėnesiais, buvo įdarbinti ir sėkmingai vykdė patikėtas užduotis net 24-iose rajone veikiančiose įmonėse.

Ir ukrainietis Dmytro, ir šilutiškis Eimantas džiaugiasi, kad per vasarą galėjo ne tik užsidirbti, bet ir įgyti naujų įgūdžių

Apie jau antrus metus sėkmingai įgyvendinamą projektą, kuris finansuojamas iš Jaunimo reikalų agentūros (JRA) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Šilutės rajono savivaldybės administracijos lėšų jau rašėme. Šiuo metu norime pasidžiaugti, kad tarp įdarbintų jaunuolių yra tokių, kurie ir pasibaigus vasarai, tęsia darbus įmonėse, o jų vadovai džiaugiasi atradę puikius darbuotojus bei galimybe iš pradžių juos įdarbinti pasinaudojant tam tikromis lengvatomis.

Programai skirta maksimali suma

„Veikli Šilutė 2022“ – programa, skatinanti mažiau galimybių turinčio jaunimo užimtumą ir padedanti integruotis į darbo rinką. Anot šios programos rengėjos Šilutės rajono Jaunimo reikalų koordinatorės Eglės Čėsnienės, per du vasaros mėnesius, liepą ir rugpjūtį, pavyko įdarbinti visus jaunuolius, kurie išreiškė norą dalyvauti šioje programoje. Įgyvendinant ruoštą programą, buvo gautas maksimalus finansavimas iš JRA – net 12 tūkst. Eur, ir solidžią sumą – 8 700 Eur pridėjo Šilutės rajono savivaldybės administracija.

Tarp jaunuolių, kuriems buvo pasiūlyta galimybė įsidarbinti vasaros metu, buvo įdarbinti ir 5 ukrainiečiai. Jie ne tik atrado galimybę čia užsidirbti, bet ir puikiai integruotis bei socializuotis.

Įdarbino daugiau jaunuolių, nei planavo

Programoje „Veikli Šilutė 2022“ sulaukta geranoriškai nusiteikusių darbdavių, kurie pasinaudojo siūloma lengvata ir į savo įstaigas dviem mėnesiams priėmė dirbti jaunuolius. Nors, anot Jaunimo reikalų koordinatorės E. Čėsnienės,  iš pradžių pirmą kartą ketinantys programoje dalyvauti įmonių vadovai nebuvo drąsūs, nes nežinojo visų sąlygų, kokių reikia norint sėkmingai dalyvauti programoje, tačiau paaiškinimai ir pasiūlymai išsklaidė jų abejones. Vienos iš tokių sąlygų darbdaviams – tai visapusiška įdarbinto jaunuolio apsauga – tinkamos darbo sąlygos ir laiku išmokamas atlyginimas.

Iš viso programos įgyvendinimo laikotarpiu – liepos ir rugpjūčio mėnesiais – rajone bus įdarbinti 37 jaunuoliai, kuriems 14-19 metų. Pernai šioje programoje dalyvavo 27 jaunuoliai.

„Įdarbinusiems 14-16 m. jaunuolius darbdaviams mes už du mėnesius skyrėme 450 Eur (mėnesiui – 225 Eur) kompensacijos, o įdarbinusiems 16-19 m. jaunuolius darbdaviams skyrėme 600 Eur (mėnesiui – 300 Eur)“, – sakė Jaunimo reikalų koordinatorė E. Čėsnienė.

Anot specialistės, džiugu, jog vos paskelbus apie įgyvendinamą programą viešojoje erdvėje atsiliepė nemažai darbdavių, kurie jau ir 2021 m. dalyvavo šiame projekte. Tarp įdarbinusiųjų jaunuolius – daugiausia buvo maitinimo paslaugas teikiančios įmonės, taip pat nakvynės ir maitinimo, keletas prekyviečių, kelionių organizavimo agentūra, Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka.

Tęs ir kitais metais

Jaunimo reikalų koordinatorė E. Čėsnienė džiaugiasi, kad keletas jaunuolių ir pasibaigus programos įgyvendinimo laikotarpiui liko dirbti įmonėse savaitgaliais, nes darbo dienomis lanko mokymosi įstaigas. Planuojama, kad ir kitų metų vasarą „Veikli Šilutė“ atvers galimybes tiek rajone gyvenančiam jaunimui, tiek sėkmingai veikiančioms įmonėms. Įgyvendinant šią programą bus siekiama ne tik didinti jaunimo motyvaciją pasirinkti sezoninį darbą vasaros atostogų metu, bet ir padėti integruotis į darbo rinką, nepalikti krašto, stiprinti savo būtį bei kurti ateities planus. Tuo pačiu ši programa atvers platesnes galimybes darbdaviams – įdarbinusiems jaunuolius bus kompensuojamas darbo vietos išlaikymas.

Kaip jaučiasi programos dalyviai?

Šilutiškis Eimantas yra vienas iš 37 jaunuolių, panorėjusių dalyvauti jaunimo programoje ir vasarą praleisti turiningai. Vaikinas jau antrus metus pasinaudojo Šilutės rajono savivaldybės administracijos bei JRA suteikta proga įsidarbinti pagal Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programą. Jaunuolio pasirinkta darbovietė – restoranas „Gilija“. Vaikinas sako, kad darbe jis jautėsi puikiai – buvo įvertintas ir visateisis komandos narys. Tam pritarė ir kolegos. Anot jų, Eimanto turėtų pavydėti kiekvienas darbdavys, nes vaikinas darbštus, paslaugus, greitai mokosi.

Sėkmingai Šilutėje integravosi ir nuo karo grėsmės Ukrainoje pabėgęs bei mūsų krašte apsigyvenęs Dmytro. Jaunuolis dar Ukrainoje buvo įgijęs elektriko specialybę. Apsigyvenęs Šilutėje jis ne tik pradėjo lankyti lietuvių kalbos kursus, bet ir, programos „Veikli Šilutė“ dėka surado darbdavį, kuris jam padėjo įsidarbinti pagal specialybę. Dmytro vasarą dirbo UAB „Energetikos objektų statyba“. Vaikinas neslepia, kad šis darbas jam labai įdomus. Dmytro džiaugiasi šilutiškių geranoriškumu ir tuo, kad per šią vasarą išmoko savarankiškai įrengti saulės elektrines.