Projektą skyrė specialiųjų poreikių turintiems vaikams

 

6 zibu_mokykla_mazasis_silutiskisŠilutės Žibų pradinėje mokykloje pagalbos mokiniui specialistės antrus metus iš eilės vykdė projektą „Aš mažasis šilutiškis“, skirtą visiems šioje mokykloje besimokantiems specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams. Šių  mokinių pažinimo, bendravimo, socialinės funkcijos yra sutrikusios, todėl svarbu, kad jie kuo geriau integruotųsi visuomenėje, būtų plėtojamos jų socializacijos galimybės.

Pirmaisiais projekto įgyvendinimo metais siekėme, kad  specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai kuo geriau pažintų savo miestą, jo istoriją, architektūrą, sužinotų  apie kraštui nusipelniusius žmones. Išvykų po Šilutę metu aplankėme gražiausias ir žymiausias jos vietas, grožėjomis seniausių pastatų architektūra, tapėme Šilutės uoste, dalyvavome edukacinėse veiklose F.Bajoraičio bibliotekoje, H.Šojaus dvare – muziejuje apie krašto išskirtinumą ir tradicijas.

Antraisiais metais įgyvendinamomis projekto veiklomis siekėme skatinti mokinius turiningai, saugiai ir linksmai leisti laisvalaikį gimtajame mieste. Padėjome specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams įsigyti ir pamokėme naudotis F.Bajoraičio viešosios bibliotekos skaitytojo bilietu, supažindinome su bibliotekoje teikiamomis paslaugomis. Lankėmės ir linksmai laiką leidome Šilutėje įrengtose sporto, žaidimų ir poilsio aikštelėse, rengėme vaikų darbelių parodas apie Šilutę.

Dalyvaudami projekto veiklose specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai pažino savo krašto istoriją, kultūrą, tradicijas, prasmingai leido laiką gamtoje, žaidimų aikštelėse, bendravo tarpusavyje bei su įvairių profesijų žmonėmis, patyrė džiugių emocijų.