Projektas „Žaisk regbį“ mokykloje

RegbisŠilutėje trečius metus veikia regbio klubo „Klaipėdos kovas“ filialas vaikams „Šilutės regbis“, kuriam vadovauja Airijoje regbį žaidusi, Lietuvos moterų regbio rinktinės narė, trenerė Austėja Minkevičiūtė. Visą rugsėjo mėnesį bus renkamos naujos vaikų grupės nekontaktinio regbio pradmenų mokymui vykdant projektą „Žaisk regbį“ mokykloje. Regbio žaidimo pradmenų bus apmokomi treneriai ir mokytojai.

Pasak A. Minkevičiūtės, regbis ypatingas tuo, kad jam nereikia išskirtinių duomenų, kaip, pavyzdžiui krepšiniui. Regbį gali žaisti bet kuris vaikas, nesvarbu, koks jo ūgis. Žaidimas gali padėti vaiko vystymuisi, augimui. Ir mergaitės, ir berniukai nekontaktinį regbį žaidžia kartu, šis žaidimas skirtas visiems. „Tag regbis“ – nauja, nekontaktinio regbio forma. Skirtingai nei tikrasis regbis, šis žaidimas žaidžiamas be fizinio kontakto su varžovais, lengvai suprantamas ir įdomus, todėl patrauklus visiems, nepriklausomai nuo fizinio pasirengimo.

Projektu „Žaisk regbį“ mokykloje siekiama sudaryti galimybes vaikams dalyvauti kuo įvairesnėse sporto šakose, prisidėti prie sporto įvairovės rajone, patenkinti vaikų poreikius atitinkančius jų norus ir fizines galimybes. Siekiama regbio sportą padaryti prieinamesnį ir populiaresnį. „Norint išugdyti jaunąją kartą, kuriai sportas nebūtų svetimas, kurios laisvalaikis neapsiribotų sėdėjimu prie išmaniųjų technologijų, turime jiems parodyti, kad fizinė veikla lemia ne tik dabartinę savijautą, bet turi įtakos ateities gyvenimo kokybei“, – sako trenerė.

Projekto dalyviai bus pradinių klasių moksleiviai ir jų mokytojai. Planuojama parengti seminarus mokytojams, jų metu bus dėstoma informacija apie nekontaktinio regbio sportą, vaikų treniravimą. Tikimasi, kad norinčiųjų atsiras.

Projekto pabaigoje, kitą pavasarį planuojama surengti tarpmokyklines regbio varžybas su svečiais iš kitų miestų. Taip pat norintys žaisti regbį galės ne tik prisijungti prie komandos, bet ir toliau dirbti su mokytojais.

„Bus labai darbingi metai ir dėl to džiaugiamės. Regbio klubo „Klaipėdos kovas“ Šilutės filialas kviečia dirbti mokytojus ir trenerius“, – sako A. Minkevičiūtė.