Projekto „Krašto kinas“ finišas – trumpametražis filmas, filmuojamas „Vilkėno“ malūne

krasto kinasŠvėkšniškiai, kurie siekia žinių ir supranta kūrybą kaip neatsiejamą šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalį, turėjo unikalią galimybę dalyvauti kūrybinėse teatro ir kino dirbtuvėse, Lietuvos kultūros tarybos finansuotame projekte „Krašto kinas“.

Rugsėjo pradžioje Švėkšnoje prasidėjusios teatro ir kino kūrybinės dirbtuvės „Krašto kinas“, kurias organizavo klaipėdiečių teatras „Lino lėlės“, o rėmė Lietuvos kultūros taryba, jau greit pasieks finišą. Kino ir teatro kalbos švėkšniškius beveik du mėnesius mokė rašytojas, scenaristas, dramaturgas, režisierius ir aktorius Mindaugas Valiukas, jam talkino teatrologė Gitana Gugevičiūtė.

Užsėmimų metu Mindaugas pasakojo, kaip kuriamas trumpametražis filmas, iš kur scenaristai semiasi idėjų, mokė kūno kalbos, scenos judesio, pasitikėjimo savimi, baimės įveikimo. Stengėsi, kad per teatrinius žaidimus ir improvizacijas dirbtuvių dalyviai galėtų labiau pažinti save, atskleisti savo fantazijas, kūrybiškumą, reikšti jausmus, mintis ir be abejo labiau pasitikėti savimi.

Pradžioje į kūrybines dirbtuves susirinko labai gausus būrys švėkšniškių, o finišą pavyko pasiekti vos keletui kūrybiškiausių, kantriausių ir ištvermingiausių. Kūrybinių dirbtuvių organizatoriai dėkingi iniciatyviems projekto dalyviams: Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos technologijų mokytojui Vaidotui Didžiūnui, Eugenijui Šuldiakovui, Klarai Liebutei – Pozingienei, seniūnui Alfonsui Šepučiui ir geranoriškiems „Vilkėno“ malūno savininkams, leidusiems filmo scenas filmuoti 1843 metais grafo Pranciškaus Pliaterio pastatytame vandens malūne ant užtvenkto Švėkšnalės upelio.

Kaip ir dera tikriems filmo aktoriams, kūrybinių dirbtuvių dalyviai, persikūniję į filmo personažus, šiuo metu intensyviai filmuoja trumpametražį filmą su intriguojančiu scenarijumi. Jau visai greit kūrėjų darbu galės pasidžiaugti ir žiūrovai.
Manau, kad scenaristo ir režisieriaus M.Valiuko padedami, švėkšniškiai, ir ne tik jie, galės naujau, žaismingiau ir savičiau pažvelgti į tą aplinką, prie kurios esame pripratę, o kartais ir visai nepastebime.