Protų turnyre apie gimtąją kalbą susirungė septintokai

protu turnyras_biblioteka_3_turnyro_nugaletojaJau trečius metus iš eilės Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka bei jos filialai dalyvauja Valstybinės lietuvių kalbos komisijos organizuojamoje iniciatyvoje – Lietuvių kalbos dienų renginiuose. Ta proga kovo 13 dieną bibliotekoje vyko protų turnyras „Tautiškumo puoselėtoja – lietuvių kalba”.

Turnyre dalyvavo Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos septintokai su mokytoja Nijole Kungeliene. Moksleiviai, burtų keliu suskirstyti į 5 komandas (A, B, C, D, E) susirungė trijuose žaidimo turuose. Pirmajame teko prisiminti lietuvių kalbos pamokose įgytas žinias ir atsakyti į klausimus, susijusius su lietuvių kalbos kilme, abėcėlės sudarymu, taisyklinga žodžių vartosena ir pan. Antrajame moksleiviai suko galvas bandydami atspėti lietuvininkų tarmės žodžių reikšmes, prietarus, mitologines būtybes.

Muzikinis turas, kaip visada, buvo linksmiausias, jame atsakinėti reikėjo tik išklausius kūrinio ištrauką. Visi kūriniai buvo susiję su Lietuva.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad moksleivių žinios apylygės – trys komandos surinko vienodą taškų skaičių. Teko pasitelkti bibliotekos išmaniąją įrangą – aktyvaus atsako sistemą „Active Vote“ skaičiuojančią ne tik teisingus atsakymus, bet ir tai, kiek laiko komanda užtruko atsakyti į klausimus. Pasinaudojus šia galimybe, protų turnyro čempione paskelbta komanda „C”.

Lietuvių kalbos dienos prisideda prie lietuvių kalbos sklaidos Lietuvoje ir užsienyje, stiprina gimtosios kalbos mokymosi motyvaciją, didina jos prestižą.