„Pušelėje“ – aktyvaus judėjimo ritmas

pusele rudens sventeŠilutės lopšelio – darželio „Pušelė“ bendruomenė gyvena sveikatinimo ir aktyvaus judėjimo ritmu: rugsėjį buvo vykdoma #beactive Europos sporto savaitės akcija „Judri mokykla“, vėliau darželinukai dalyvavo Judėjimo savaitės renginiuose, linksminosi šventėje „Rudenėlio suktinis“.

Akcijos „Judri mokykla“ dienomis vyko tradicinės ir netradicinės fizinio aktyvumo veiklos. Grupėse vaikai su pedagogais kalbėjosi apie sveiką ir visavertę mitybą, sportą. Tėvai šiltai bendravo su vaiku, įsitraukdami į bendrą sveikos gyvensenos ir sportinę  veiklą namuose: „Aš ruošiu pusryčius namuose“, „Atsikėlus anksti rytą – mankštinuosi“, vykome pas ūkininką pažiūrėti išaugintų daržovių. Dėdė Vladas papasakojo, kaip auginamos daržovės, patiems leido jas išrauti ir paskanauti.

Pedagogai ugdomosiose veiklose siekė praturtinti vaikų vaizdinius apie rudens gėrybes, ugdė jų gebėjimus išsirinkti naudingiausius ir sveikiausius produktus, mokė eilėraščių, dainelių. Vaikai, panaudodami įvairią techniką, atliko darbelius, sudarinėjo sveikos mitybos piramides. Kartu su mamytėmis vaikai gamino mišraines, jas ragavo, tyrinėjo vaisių ir daržovių skonį, kvapą, išvaizdą, pagal šeimų pasiūlytus receptus spaudė vaisių ir daržovių sultis, kepė obuolių pyragą. Po kruopštaus darbo vaišių stalas pasipuošė gardžiais patiekalais.

Tėvų lentoje buvo parengta įvairi informacija apie sveiką gyvenseną, sportą ir jo naudą sveikatai.

Vyresnieji vaikai ėjo į žygį su žemėlapiu: keliavo miško takeliais, pievomis, susipažino su augalais, medžiais, apžiūrėjo skruzdėlyną, smagiai pasileido nuo kalniuko ir nesunkiai įveikė bėgimo su kliūtimis ruožą, pasidžiaugė rudenėjančiu mišku bei prisirinko gamtinės medžiagos.

Auklėtojos R.Klymantienė, V.Urbonienė, B.Bruneikienė parengė pratybų knygutę sveikatos ugdymo tematika „Viru viru košę“ konkursui, kurį organizuoja respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“. Šias užduotis atliks ir mūsų vaikučiai.

Kūno kultūros instruktorė Remigija Šlyžiuvienė organizavo Europos judėjimo savaitės renginius – kas rytą į mankštą ir bėgimą aplink darželį. Skambant muzikai, vaikai sportavo, atliko įvairius pratimus, žaidė judrius žaidimus, į renginį buvo pakviesti ir aplinkinių kiemų vaikai. Visi dalyviai ne tik metė tritaškius, bet draugiškai bendravo ir juokavo.

Visi laukė rudens šventės kulminacijos – „Rudenėlio suktinio“. Tą dieną fizinio aktyvumo siekėme ne tik sportuodami, bet ir šokdami, prisijungdami prie tomis dienomis Lietuvoje vykusio masinio šokio renginio „Judėk šokio ritmu“. Etnografo Jono Kavaliausko armonikai užgrojus, Juknaičių pagrindinės mokyklos folkloro ansamblio „Skalviai“ šokėjai su vadove Rasa Gailiuviene kvietė šokti liaudiškus šokius, kartu smagiai sukosi vaikai, tėveliai ir seneliai. Tai mūsų bendruomenei suteikė nepakartojamo žavesio.

Tariame ačiū visiems prisidėjusiems, dalyvavusiems ir palaikiusiems šią gražią ir prasmingą iniciatyvą.