„Pušelėje“ gyvos Pamario krašto tradicijos

puseles bendruomenes diena etnoKrašto tradicijos visada buvo ir bus kiekvienos vietos bendruomenės susitelkimo, bendravimo, bendrų interesų ir bendro laisvalaikio atradimo pagrindas. Todėl bendrų švenčių organizavimas, jų šventimas yra ypač svarbus ir mūsų bendruomenei.

Kaip ir kasmet, gegužės 26 d. šventėme lopšelio – darželio „Pušelė“ bendruomenės etnokultūrinę šventę „Piemenėliai virsta kūlio“, kuri padovanojo džiugią nuotaiką ir daug puikių emocijų. Įstaigos direktorė Virginija Čėsnienė įteikė padėkos raštus aktyviausiai grupių gyvenime dalyvavusiems ugdytinių tėvams, kunigas Remigijus Šemeklis palinkėjo, kad vaikus visuomet suptų artimųjų meilė ir dėmesys, o tėvams – kad savo pavyzdžiu užaugintų puikius vaikus.puseles bendruomenes diena ledai

Kiemelio Gaspadinė – Gedo ir Mariaus mama Daiva Plikšnienė, Gaspadorius – Nikolo ir Naglio tėtis Andrius Romanovas bei Piemenaitė – auklėtoja Danguolė Razantienė kvietė visų grupių vaikučius ir tėvelius prisistatyti, prisiminti Pamario krašto Sekminių papročius ir šokti ratelius.

Kad visiems pievelėje trypti ir šokti būtų smagu, muzikantas Jonas grojo, žirnių košę virė ir ja vaišino Vakarės tėvelis Andrius Čiulkovas, dirbantis Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Vileikių užkardoje, ir senelis Anatolijus. Ir dar ne viskas – vaikų laukė staigmena – ledai, kuriuos dovanojo lopšelis – darželis.

Vėliau šventės dalyviai vaišinosi sūriu, gira, dalyvavo vaikų ir tėvelių draugiškose futbolo rungtynėse, kurias organizavo futbolo treneris Rimas Čeliauskas.

Buvo smagu kitų paklausyti ir save parodyti, kartu visiems pašokti, pavakaroti. Ačiū vedėjams už puikią šventę.