„Pušelės“ vaikai augino „Malonių žodelių gėlytes“

puseleŠilutės lopšelis – darželis „Pušelė“ jau antrus metus prisidėjo prie respublikinės akcijos „Savaitė be PATYČIŲ“, kurią inicijavo VšĮ „Vaikų linija“. Akcija skatina mažylius ir suaugusiuosius užkirsti kelią patyčioms ir kartu siekti, kad visuomenėje būtų daugiau pagarbaus ir draugiško bendravimo.

Ta proga „Pušelėje“ kiekvieną dieną vyko pokalbiai: „Kas yra patyčios?“, „Kaip atpažinti patyčias?“, „Jei iš tavęs tyčiojasi“. Grupėse vaikai „augino“ iš popierinių pirštelių „Malonių žodelių gėlytes“. Šių gėlyčių „Draugystės pievele“ pasidžiaugė įstaigos bendruomenė, svečiai.

Visą savaitę vaikai kartu su auklėtojomis kūrė pasižadėjimus, iš kurių  parengta „Pasižadėjimų knyga“. Vyresniojo ir priešmokyklinio amžiaus vaikai savo vikrumą, ištvermę, gebėjimą susidraugauti parodė linksmosiose estafetėse, dalyvavo animacinio filmuko „Katinas Leopoldas ir automobilis“ peržiūroje bei aptarime, savo įspūdžius pavaizdavo piešinukuose. 

Tėveliai kartu su vaikais įsijungė į skirtukų knygelėms gaminimą, kūrė palinkėjimus, surengta skirtukų paroda.

Sulaukėme Šilutės žemės ūkio mokykloje besimokančių būsimų kirpėjų su  mokytoja Reda Jurgėliene, kurios dalyvavo grožio ir šukuosenų šventėje „Tarp gerų draugų“. Visus nustebino šukuosenų įvairovė bei vaikų gebėjimas jas demonstruoti. Mažieji modeliai sulaukė gausybės plojimų.

Akciją vainikavo Gėlytė, kuri vaizdžiai pademonstravo, kaip reikia saugoti savo draugą ir kas atsitinka, kai jo negerbi. Po to vaikai žiūrėjo teatro būrelio vaidinimą „Kiškių pamariškių trobelė“ (vadovė I.Žėkienė). Išklausę visų grupių vaikų pasižadėjimus, mažieji sutarė gyventi draugiškai ir, apkabinę savo kaimynus, linksmai padainavo dainelę „Draugystė“.

Tėvams ir pedagogams rūpi, kad jau ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai ugdytų nuostatas, neleidžiančias klestėti patyčioms ir priekabiavimui.