Pusfinalyje pralaimėjęs E.Petrauskas: „Laimėjau aš. Publikos nuomonė buvo tokia pati”

E.Petrauskas apmaudžiai pralaimėjo korėjiečiui. / Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.Tvirti Evaldo Petrausko smūgiai vėlų penktadienio vakarą Londono olimpinių žaidynių ringe nepadėjo boksininkui iškovoti pergalės.

„Mano nuomone, laimėjau aš. Kiek supratau, publikos nuomonė buvo tokia pati”, – po olimpinio bokso turnyro pusfinalio tiesiai šviesiai pareiškė boksininkas.

Bokso svorio kategorijoje iki 60 kg traksėdiškis E.Petrauskas teisėjų sprendimu pusfinalyje pralaimėjo varžovui iš Pietų Korėjos Soonchului Hanui 16:18 (4:5, 5:6, 4:7). Lietuvių boksininkas iškovojo olimpinį bronzos medalį.

„Sulaužysiu ir eisiu į priekį“, – prieš pusfinalio kovą žadėjo E.Petrauskas, tačiau jam to padaryti nepavyko. Teisėjai nusprendė, kad 5 taškais lietuvį pranoko korėjietis S.Hanas. Jis pateko į sekmadienį vyksiantį olimpiados finalą ir užsitikrino mažiausiai sidabro medalį.

Teisėjui paskelbus nugalėtoją, tribūnose pasigirdo nepritariantis švilpimas ir gaudesys, o iš salės išeinant Evaldui publika plojo atsistojusi.

Evaldo tėtis Algis likus kelioms valandoms iki kovos LRT televizijai pasakojo, kaip Traksėdžiai ruošiasi pusfinalio vakarui: „Už mano namo jaunimas įrengė ekraną ir visas miestelis ketina kartu žiūrėti. Nuotaikos puikios”. A.Petrauskas prisipažino, kad ramiai stebėti sūnaus kovas sunku. Deja, kraštiečių palaikymo neužteko, nes kelią į olimpiados finalą užkirto abejotini teisėjų sprendimai.

Teikti apeliaciją – beviltiška

„Jau po pirmo raundo atsilikau tašku, nors jaučiau, kad pataikiau daugiau „švarių“ smūgių nei varžovas. Manau, korėjietis laimėjo nepelnytai. Man jis nebuvo labai sunkus oponentas, nors gal ir ne itin parankus. Jis daug judėjo, tiksliau mušė į korpusą, bet ir tai kartais pataikydavo truputį žemiau juosmens. Teisėjas į tai nereagavo, gal nematė…“, – iš karto po dvikovos DELFI kalbėjo E.Petrauskas.

Pirmą raundą jis pralaimėjo 4:5, antrą – 5:6 ir paskutiniajame buvo priverstas eiti va bank. Tačiau beatodairiškai į priekį metęsis lietuvis teisėjų ir vėl neįtikino – trečią raundą jie įvertino rezultatu 4:7 distanciją laikyti mėginusio S.Hano naudai.

Galiausiai ringo teisėjas iš Prancūzijos iškėlė į viršų korėjiečio ranką, o E.Petrauskas stvėrėsi už galvos.

E.Petrausko trenerio Vladimiro Bajevo teigimu, teikti apeliaciją būtų bergždžias darbas, todėl lietuviams teks susitaikyti su bronziniu medaliu.

„Kova – laimėta, bet apeliacijos duoti nėra prasmės. Teisėjai korėjiečiui davė 18 taškų, bet iš jų tik vienas kitas smūgis buvo tikslus. Iš kur atsirado kiti taškai, pasakyti negaliu. Evaldo gynyba buvo ideali, o ir smūgiai – „švarūs“, stiprūs. Matėte, kaip trečiame raunde Evaldas tris kartus pataikė – korėjiečiui net galva lapatojosi. Nieko nepadarysi, aš ir taip džiaugiuosi, kad Evaldas taip toli nuėjo“, – dėstė V.Bajevas.

„Publika plojo man, o varžovą nušvilpė. Mane tai tikrai kažkiek paguodė. Morališkai jaučiuosi laimėjęs“, – sakė pats Lietuvos boksininkas.

„Publika nusprendė, kad pralaimėjimas nepelnytas. Aš jaučiu, kad kovos nepralošiau. Būtų vykę kitoje šalyje, būtų kiti teisėjai – būčiau laimėjęs aš. Trečia vieta – neblogas pasiekimas, bet norėjosi daugiau… Ne prieš tokius varžovus laimėjau, o čia Azijos čempionas ir nelaimėjau. Nusivyliau savo kova. Tikėjausi išlošti ir patekti į finalą bei boksuotis su geriausiu pasaulio boksininku. Tai buvo mano svajonė”, – iškart po kovos žurnalistams sakė E.Petrauskas.

Po ketverių metų bandys užkopti dar aukščiau

Nepaisant apmaudo po pralaimėto pusfinalio, savo bronziniu pasirodymu E. Petrauskas liko daugiau nei patenkintas.

„Medalis – didelis džiaugsmas, ypač turint galvoje tai, kad Lietuva olimpinio bokso apdovanojimo neturėjo 44 metus. Manau, savo šaliai padariau didelę garbę.

Atvažiavęs čia tenorėjau laimėti pirmą kovą. Tačiau burtai man teko tikrai palankūs, nes pačių stipriausių varžovų išvengiau. Padariau, ką galėjau. Rio de Žaneire bandysiu užkopti dar aukščiau, pridėsiu daugiau galios“, – į priekį žvelgė šilutiškis.

Tuo tarpu S.Hano sekmadienį olimpiniame finale lauks dvikova su ukrainiečiu Vasilijumi Lomačenka, kitame pusfinalyje 14:11 palaužusiu kubietį Yasinierą Toledo Lopezą.