PVM lengvata Šilutės autobusų bilietų neatpigins

85006 1Šilutės autobusų parko direktorius Artūras Stonkus rajono politikams pateikė prašymą leisti padidinti bilietų kainas 12 proc. Ir tuo pat metu pažadėjo, kad autobusų keleiviai nuostolio nepatirs, nes tiek pat procentų nuo 2013 m. sausio 1 dienos sumažės visuomeninio transporto bilietams taikomas pridėtinės vertės mokestis.

A.Stonkus sakė, kad Savivaldybės transporto įmonės UAB „Šilutės autobusų parkas“ keleivių pervežimo kainos nėra keistos nuo 2009 m. balandžio. Nuo to laiko apie pusantro karto pabrango degalai, nemažai brango ir tepalai, elektros energija, atsarginės detalės, Vyriausybės sprendimais didintas minimalus darbo užmokestis.

Visi rajono Tarybos komitetai palankiai priėmė autobusų parko prašymą didinti visuomeninio transporto bilietų kainas, juolab kad tokiam sprendimui yra pritarusi ir rajono politikų sudaryta įmonės stebėtojų taryba. „Šilutės autobusų parkui“ tai leis papildomai uždirbti iki 270 tūkst. litų pajamų per metus, todėl galėtų mažėti Savivaldybės dotacija įmonei dėl nuostolingų maršrutų.

Tik Ekonomikos ir finansų komitete kilo didesnė diskusija apie nuolatinę Savivaldybės skolą už moksleivių pavėžėjimą. Politikams pasirodė įspūdinga apie 2,3 mln. Lt „Šilutės autobusų parkui“ kasmet skiriama dotacija už tai, kad į mokyklas ir namo pavežami rajono mokyklų moksleiviai. Buvo abejojančių, ar tiksliai suskaičiuojami keliaujantys moksleiviai.

Darbo frakcijos pirmininkas, „Sauliaus transporto sistemų“ direktorius Saulius Stankevičius dar kartą visiems tiesmukiškai dėstė, kad Savivaldybė turėtų parduoti „Šilutės autobusų parką“. Jis mano, kad privatininkas paslaugas teiks geriau, o politikams nebeskaudės galvos.

Savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjas Sigitas Šeputis nesutiko su S.Stankevičiaus nuomone, kad problemos išnyks. Jis sakė, kad rajoniniai autobusų maršrutai vis tiek liks Savivaldybės reguliavimo sferoje, rajono Tarybai vis tiek reikės nustatinėti visuomeninio transporto kainas ir apmokėti už moksleivių pavėžėjimą.

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Arvydas Jakas užbaigė įsiplieskusią diskusiją, nes ji nebuvo susijusi su svarstomu klausimu. Kita vertus, pasak A.Jako, visi gerai žino, kas pirmasis atsistotų į eilę pirkti „Šilutės autobusų parką“, jei būtų nuspręsta privatizuoti šią įmonę…