R.Jaruškevičius: atlyginimą reikia užsidirbti!

PINIGAI 5Jungtinio demokratinio judėjimo (JDJ) Šilutės skyriaus pirmininkas Rimantas Jaruškevičius „Šilutės naujienų“ redakcijai sakė, kad visuomenė apstulbinta fakto, jog naujoji savivaldybės valdžia nemažiau godi kaip ir lig šiol buvusi.

Daug R.Jaruškevičiaus sutiktų žmonių ir JDJ nariai yra pasipiktinę faktais, kuriuos paskelbė „Šilutės naujienos“: kad rajono Taryba Savivaldybės administracijos direktoriui Raimundui Ambrozaičiui nusprendė mokėti 50 proc. pareiginės algos priedą prie atlyginimo, o jo pavaduotojams Vygantui Kamarauskui ir Alvidui Šimelioniui – po 40 proc. priedus.

R.Jaruškevičius teigė nepastebėjęs minėtų valdininkų konkrečių darbų, kurie įrodytų, jog jiems verta mokėti pusantro karto daugiau nei priklauso pagal einamas pareigas.

R.Jaruškevičiaus nuomone, jeigu minėti valdininkai yra įsitikinę, kad jie verti uždirbti kas mėnesį daugiau nei po 5000 Lt, tegu eina į privatų verslą ir ten įgyvendina savo svajones.

JDJ Šilutės skyriaus nariai, pasak R.Jaruškevičiaus, nori atkreipti rajono politikų, Tarybos ir savivaldybės administracijos vadovų dėmesį į tai, kad visuomenė tikisi iš jų daugiau pastangų sprendžiant visuomenei aktualius klausimus. Visuomenė pasiilgo žinių apie Savivaldybės dalyvavimą naujuose investiciniuose bei savivaldybės turto gerinimo projektų konkursuose.

Nori žinoti, kaip valdomas savivaldybės turtas, kas padaryta, kad Savivaldybės įmonės ir įstaigos teiktų kokybiškas komunalines, sveikatos priežiūros bei švietimo paslaugas, kad teikiamų paslaugų kaštai ir kainos mažėtų. Nori žinoti, kokius projektus rengia Savivaldybės administracija, kad rajono žmonėms gerėtų gyvenimo ir verslo sąlygos, kas padaryta, kad Savivaldybės biudžeto skola būtų mažinama.

Pasak R.Jaruškevičiaus, JDJ nariai norėtų sužinoti, ar savivaldybės administracijos vadovai tinkamai prižiūri, kaip įgyvendinami įvairūs projektai. Ar renovacijų ar rekonstrukcijų ir statybų kokybė, panaudotos medžiagos ir atliktų darbų kaina atitinka rinkos kainą? Jis priminė rajono žiniasklaidoje nušviestas rajono vadovų keliones po įvairias statybvietes ir ten pastebėtus trūkumus.

R.Jaruškevičius mano, kad dabar visuomenė norėtų gauti informaciją, ar statybų ir remonto darbų brokas ištaisytas ir kokios sankcijos taikytos blogai dirbančioms įmonėms.

Savivaldybės administracijos vadovai R.Ambrozaitis, A.Šimelionis, V.Kamarauskas politinius postus gavo ne kvalifikacijos konkurso būdu, o tik valdančiosios koalicijos politikų dėka. Todėl, pasak R.Jaruškevičiaus, vadovams derėtų pirmiausia konkrečiu darbu užsitarnauti visuomenės pasitikėjimą ir tik tuomet aiškinti, kad padidėjo jų darbo krūvis, ir tikėtis didesnio atlygio.