R. Jokubaitytė: „Sėdžiu savo rogėse“

Regina JokubaityteSu R. Jokubaityte kalbėjome apie jos pradėtą muzikinį kelią ir sukurtą folkloro ansamblį „Verdainė“. Ilgametė jo vadovė atskleidė, kodėl būtent tokią sritį pasirinko,kodėl ir kaip susikūrė folkloro ansamblis „Verdainė“.

Paklausta, kodėl pasirinko būtent tokį – muzikinį kelią, pašnekovė sakė, kad augo šeimoje, kurioje buvo savamokslis tėtis muzikantas, o mama – gražiai dainuodavo. Ir jų namuose dažnai skambėdavo muzika, dainos, taip pat giminių susiėjimuose netrūkdavo dainų. Tuomet pati Regina pradėjo domėtis muzika ir eiti tėvų pėdomis.
Šilutėje vargu rastum žmogų, kuris nežinotų folkloro ansamblio „Verdainė“, daug metų garsinančio Mažąją Lietuvą. Verdainiečiai dalyvauja įvairiuose renginiuose, koncertuose, važinėja į didmiesčius, Šilutės kraštą ir Lietuvą garsina ir užsienyje.

Regina pasakojo, kad ansamblio veikla prasidėjo tada, kai ji atsikraustė dirbti į Šilutę. Jai teko bendrauti su senaisiais dainininkais, kurie buvo kaimo žmonės. Jauną specialistę šis žanras sudomino, tad netrukus ji pradėjo važinėti į seminarus ir mokytis groti. Taip pomėgis tapo rimtu darbu, Regina subūrė kolektyvą „Verdainė“, kuris gyvuoja jau 30 metų. Tai didžiausias R. Jokubaitytės pasiekimas, o jos misija, pačios žodžiais sakant, užkrėsti „etninės kultūros sindromu“.

Paklausta, ar įsivaizduoja save kitoje srityje ir jei taip, tai kokioje, R. Jokubaitytė atviravo, kad kažkada norėjo būti vaikų darželio auklėtoja, dirbti su mažais vaikais. Moteris priduria, kad baisiausias darbas jai būtų administracinis, „su popieriais“. Reginai prie širdies yra darbas su žmonėmis, tad ji mano, kad sėdi savo rogėse.

Ką dar R. Jokubaitytė norėtų pasiekti savo gyvenime? Moteris juokiasi. Pasirodo, ji turėjo pasiūlymų užimti vadovaujančius postus, bet ji nesijaučia esanti karjeros moteris, jai to nereikia. Jos tikslas yra dar padirbėti su savo kolektyvais „Verdaine“, „Minge“ ir ansambliu „Žemaitukai“. „Noriu, kad žmonės atsimintų gražias mūsų kolektyvo dienas, o susitikus galėtume šiltai apsikabinti,“ – atvirauja R. Jokubaitytė.